Ml. Boleslav - Plzeň 0:1Bruslaři mistra nepřeskočili. Plzeň slaví čtvrtou výhru v řadě

22. Budík 0 : 1

Hokejisté Plzně zvítězili ve čtvrtek v předehrávce 25. kola Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi 1:0 a slaví čtvrtou výhru v řadě, po které přeskočili svého soupeře a v neúplné tabulce si polepšili na páté místo. Současně Středočechům, kteří promarnili šanci osunout se v případě výhry za tři body před mistrovský Třinec na čtvrtou pozici, oplatili prohru z prvního měření sil v sezoně. Jediný gól zápasu vstřelil ve 22. minutě v oslabení obránce Vojtěch Budík, druhé čisté konto v sezoně udržel brankář Miroslav Svoboda.

Zleva David Šťastný z Boleslavi a Petr Kodýtek z Plzně.

Oba týmy šly do utkání v dobré herní pohodě, první třetina ale nabídla dietní hokej. O první vzruch se postaral v 9. minutě hostující Bitten, jenž chtěl v bitce vyzvat Jánošíka, což se mu ale nepovedlo a Plzeň musela do oslabení. Středočeši první přesilovou hru nevyužili a ve 12. minutě se po rychlém protiútoku neprosadil ani Kotala. Brankář Svoboda si s jeho zakončením poradil. Plzeňští jsou aktuálně nejhorším extraligovým mužstvem ve hře v oslabení, v Mladé Boleslavi ale přestáli i druhou přesilovku domácích. Hlavně proto, že Kousal netrefil odkrytou branku.

Hned na začátku druhé části dostal čtyřminutový trest Baránek, Bruslaři ale ani tentokrát v přesilovce gól nedali. Naopak sami inkasovali. Po přečíslení dva na jednoho oslavil gólem návrat do sestavy Plzně po šesti týdnech obránce Budík. V polovině utkání již došlo na bitku mezi Jánošíkem a Bittenem, obraz hry se ale následně nezměnil. Ve 34. minutě mohl zvýšit Holešinský, Novotný byl však připraven.

V bitce (zleva) Adam Jánošík z Boleslavi a Samuel Bitten z Plzně.

Domácí se pokusili změnit dění na ledě zvýšením důrazu, vyrovnat se jim ale nepodařilo ani v další přesilové hře na přelomu druhé a třetí třetiny. Středočeši byli střelecky aktivnější, Svoboda ale chytal spolehlivě a držel hostům těsný náskok.

Brankář Plzně Miroslav Svoboda.

Západočeši hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich mohli přidat druhý gól Malát nebo Budík, Novotného ale nepřekonali. Vyrovnat se Mladé Boleslavi nepovedlo ani v závěrečné power play, v domácím prostředí prohrála pátý z posledních šesti zápasů.

Předehrávka 25. kola hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 22. Budík (Mertl, Zámorský). Rozhodčí: Horák, Kika - Zíka, Klouček. Vyloučení: 0:5, navíc Jánošík - Bitten oba 5 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2336.
Mladá Boleslav: Novotný - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Bernad, R. Jeřábek, Štich - Aberg, O. Najman, Lantoši - P. Kousal, Závora, Kantner - J. Stránský, Fořt, M. Beránek - Štastný, Bičevskis, Kotala. Trenér: Čihák.
Plzeň: M. Svoboda - Zámorský, Baránek, Kaňák, Piskáček, Kvasnička, Budík - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Holešinský, Malát, Suchý - Rekonen, Mertl, Lang - Adamec, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.