SESTŘIH: Kometa na kolenou. Litvínov podruhé vyloupil Brno!

Hokejisté Litvínova zvládli i druhý zápas čtvrtfinále play off extraligy a na brněnském ledě zvítězili 5:1. Severočeši rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině, dvěma přesnými zásahy se na pondělním triumfu Vervy podílel britský útočník Liam Kirk. V brance hostů zářil Matej Tomek, který si připsal jednatřicet úspěšných zákroků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Verva Litvínov 1:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po začátku zápasu ujel hostující obraně brněnský Flek. Jeho střelu Tomek zlikvidoval lapačkou.

Brno - Litvínov, domácí Flek neproměnil samostatný nájezd Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě šli do vedení hosté. Litvínovský Zygmunt se dostal k odraženému puku a Furch byl bezmocný.

Brno - Litvínov 0:1 (15. Zygmunt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chvíli poté mohla Kometa srovnat. Vincour přihrával před branku Marcinkovi, který ale trefil jen gólmana.

Brno - Litvínov, brněnský Marcinko netrefil prázdnou brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 27. minutě to bylo už 2:0 pro Litvínov. Abdul nahrával z rohu kluziště do oblasti mezikruží, kde z první pálil přesně Andrej Kudrna.

Brno - Litvínov 0:2 (27. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nedlouho poté to s Kometou vypadalo už hodně špatně. Furch sice vyrazil střelu od modré, jenže Kirk dorážel před brankou úplně osamocený a měl tak snadný úkol. Brněnský gólman zamířil na střídačku.

Brno - Litvínov 0:3 (30. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brno se poté dostalo ke slibné příležitosti, jenže rozhodčí se k nelibosti domácích rozhodl přerušit hru.

Brno - Litvínov, rozhodčí se upísknul a přerušil nadějný brejk BrnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na 4:0 zvyšoval Koblasa, který tečoval před náhradním brankářem Štěpánem Lukešem.

Brno - Litvínov 0:4 (37. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A chvíli poté Sukel' našel úplně volného Kirka, který přesně zavěsil. Kometa byla na kolenou.

Brno - Litvínov 0:5 (38. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se dočkali gólu útěchy ve třetím dějství. Zbořil pálil mezi betony a výtečný Tomek se musel s vidinou vychytané nuly rozloučit.

Brno - Litvínov 1:5 (50. Zbořil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domác Kučeřík to v závěru zápasu přehnal a po tvrdém faulu zamířil do sprch.

Brno - Litvínov, domácí Kučeřík byl po ostrém faulu vyloučen do konce zápasuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:
HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. A. Zbořil (Kohout) - 15. Zygmunt (Baránek), 27. A. Kudrna (Jurčík, Abdul), 30. Kirk (Czuczman, Koblasa), 37. Koblasa (Demel, Abdul), 38. Kirk (M. Sukeľ, Válek). Rozhodčí: Šír, Cabák - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 2:3, navíc Kučeřík (Brno) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 0:2.
Brno:­ D. Furch (30. Lukeš) - Gazda, Ďaloga, Holland, L. Kaňák, Moro, Kučeřík, Osburn - Moses, Kollár, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Baránek, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Strejček - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Jurčík, A. Kudrna - Válek, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.