SESTŘIH: Litvínov vybojoval postupový mečbol. V prodloužení se trefil Hlava

Hokejisté Litvínova zvítězili v pátém utkání čtvrtfinálové série play off extraligy 2:1 na ledě Brna a ujali se vedení v sérii 3:2 na zápasy. Vypjatý duel rozhodl v prodloužení v čase 69:50 útočník Nicolas Hlava. Šestý zápas, v němž může Verva vybojovat po devíti letech postup do semifinále, se hraje v úterý v Litvínově. Ani jeden z týmů nedokázal v této sérii vyhrát doma.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Verva Litvínov 1:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První velkou šanci si vypracovala Kometa. Pospíšil nejprve pálil do Tomkova ramena, Marcinko se násedně dostal k nebezpečné dorážce, puk ale jen projel kolem brankové čáry.

Brno - Litvínov. slibná dorážka brněnského MarcinkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometu mohl do vedení poslat Zaťovič, který se dostal ke střele po vyhrané buly Komety, ovšem jeho ránu zastavila tyčka.

Brno - Litvínov, tyčka po pokusu domácího ZaťovičeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se dočkali v 17. minutě. Americký útočník Steve Moses vymetl prudkou střelou horní růžek litvínovské branky.

Brno - Litvínov 1:0 (17. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zanedlouho mohla Kometa odskočit do dvoubrankového vedení, ovšem litvínovský Tomek se včas přesunul a vychytal Pospíšila.

Brno - Litvínov, zákrok litvínovského TomkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině mohl zvýšit brněnský Flek, jeho dělovku z pravé strany ale Tomek zlikvidoval betonem.

Brno - Litvínov, šance domácího FlekaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský Furch držel čisté konto do 49. minuty. Překonal ho až střelou zápěstím na zadní tyč Liam Kirk.

Brno - Litvínov 1:1 (49. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání dospěla až do prodloužení, v čase 69:50 rozhodl útočník Nicolas Hlava.

Brno - Litvínov 1:2 pp (70. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Moses (A. Zbořil, Vincour) - 49. Kirk (O. Kaše, Jaks), 70. Hlava. Rozhodčí: Květoň, Hribik - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 2:3.
Brno:­ D. Furch - Gazda, Kučeřík, Holland, Ščotka, Moro, L. Kaňák - J. Kos, Marcinko, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - Moses, A. Zbořil, Vincour - Kohout, Kollár, Okál. Trenér: Modrý.
Litvínov: M. Tomek - Jaks, Zile, Demel, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - Abdul, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.