SESTŘIH: Plzeň nadělila Varům ve Winter Classic bůra

Domácí obdoba populární zámořské bitvy Winter Classic, která se uskutečnila pod skokanským můstkem v německém Klingenthalu, měla jasný průběh. Hokejisté Plzně porazili v dohrávce svého západočeského rivala z Karlových Varů 5:2. Hlavními strůjci úspěchu Škodovky byli kapitán Jan Schleiss a slovenský forvard Adrián Holešinský, oba si zapsali gól a dvě asistence.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Škoda Plzeň 2:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Winter Classic v německém Klingenthalu okamžitě nabralo na obrátkách. Již po 30 sekundách poslal Škodovku do vedení Miroslav Indrák.

Karlovy Vary – Plzeň 0:1 (1. Indrák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se ovšem svěřenci Petra Kořínka neradovali dlouho. O 124 později totiž srovnal Daniel Kružík a začínalo se od nuly.

Karlovy Vary – Plzeň 1:1 (3. Kružík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Energie mohla dokonce otočit skóre, ale Samuel Hlavaj se proti střele Filipa Koffera vytasil s parádním zákrokem.

Karlovy Vary – Plzeň, zákrok plzeňského gólmanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě se podruhé radovali Plzeňští. Po krásné kombinaci s kapitánem Škodovky Janem Schleissem se prosadil Adrián Holešinský.

Karlovy Vary – Plzeň 1:2 (28. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání v německém Klingenthalu, které se hrálo se vynikající atmosféře, přihlížel také reprezentační kouč Radim Rulík.

Karlovy Vary – Plzeň, reprezentační kouč Radim Rulík přihlíží utkáníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 33. minutě se ve vlastním oslabení prosadil plzeňský kapitán Schleiss a Škodovka vedla již o dvě branky.

Karlovy Vary – Plzeň 1:3 (33. Schleiss)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdo čekal nápor Energie v závěrečné dvacetiminutovce, musel být zklamán. Naopak. Krásnou kombinaci v přesilovce zužitkoval Jakub Lev a zvýšil.

Karlovy Vary – Plzeň 1:4 (43. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

To navíc nebylo ze strany Škodovky vše. Ve 46. minutě se trefil i finský zadák Aleksi Laakso, jehož trefa vyhnala Frodla z branky.

Karlovy Vary – Plzeň 1:5 (46. Laakso)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovarská jednička nesla průběh utkání nelibě a na střídačce Energie propustila uzdu emocím.

Karlovy Vary – Plzeň, střídání brankářůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jiskřičku naděje vykřesal pro Vary v 51. minutě z přesilovky Tomáš Bartejs.

Karlovy Vary – Plzeň 2:5 (51. Bartejs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 4. kola hokejové extraligy, zápas pod otevřeným nebem v Klingenthalu (Německo):
HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Kružík (Dlapa), 51. Bartejs (Jiskra) – 1. Indrák (Holešinský), 28. Holešinský (Schleiss), 33. Schleiss, 43. Lev (Holešinský, Schleiss), 46. Laakso. Rozhodčí: Hradil, Šindel – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 13.000.
Karlovy Vary: Frodl (46. Habal) – Huttula, Bartejs, Stříteský, McFadden, Havlín, Mikyska, Dlapa – O. Procházka, Černoch, Jiskra – O. Beránek, Gríger, Rachůnek – Koffer, Hladonik, Kangasniemi – Kružík, Kofroň, Váňa. Trenér: Eismann
Plzeň: Hlavaj – Zámorský, Malák, Bučko, Piskáček, Dujsík, Laakso, Kvasnička – Schleiss, Indrák, Holešinský – Lev, Mertl, Šiler – Rekonen, Benák, Pour – Jansa, Soukup, Matýs. Trenér: Kořínek
1.Pardubice4528755168:101103
2.Sparta Praha47296210153:104101