SESTŘIH: Sparta skolila Liberec i potřetí a je blízko postupu

Hokejisté Sparty jsou blízko postupu do semifinále extraligy. Pražané dokázali zvládnout i třetí duel série proti Liberci. Bílí Tygři sice na domácím ledě v utkání třikrát vedli, ale nakonec Spartě podlehli 3:5. Pražané tak vedou v sérii 3:0 na zápasy a již zítra mohou pod Ještědem oslavit postup.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Sparta Praha 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Opatrný úvod rozčísla až ojedinělá akce z 8. minuty. Po šťastném odrazu se na správném místě objevil domácí Michal Bulíř a poslal Bílé Tygry do vedení.

Liberec - Sparta 1:0 (8. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se však Severočeši neradovali dlouho. Ve 13. minutě totiž srovnal Miroslav Forman.

Liberec - Sparta 1:1 (13. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pět minut nato se skóre měnilo znovu. Liberci vrátil vedení Kelly Klíma, při jehož střele neměl gólman Pražanů Jakub Kovář úplně čisté svědomí.

Liberec - Sparta 2:1 (18. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili lépe svěřenci trenéra Pešána. V přesilovce se dostali k několika nadějným pokusům. V největší šanci se ocitl Birner, ale na Kováře si nepřišel.

Liberec - Sparta, šance libereckého Birnera v přesilovceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně mohl srovnat Lajunen, ale jeho střela za Hrenákem pouze rozezvonila tyč.

Liberec - Sparta, sparťanská tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V další šanci se objevil nejlepší střelec základní části Jakub Rychlovský, jenž tváří v tvář proti Kovářovi s bekhendovým blafákem neuspěl.

Liberec - Sparta, zákrok KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak přišel trest. Fanoušky Pražanů rozjásal obránce Jakub Krejčík, který nedal Hrenákovi šanci.

Liberec - Sparta 2:2 (34. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílí Tygři předvedli snový nástup do závěrečné třetiny. Po asistenci Rychlovského se parádně trefil Marek Zachar a poslal Liberec potřetí v zápase do vedení.

Liberec - Sparta 3:2 (41. Zachar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže stejný scénář se zase zopakoval. Sparta potřebovala minimum času na odpověď a ve 44. minutě zásluhou Ondřeje Mikliše opět vyrovnala.

Liberec - Sparta 3:3 (44. Mikliš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 52. minutě dokonala Sparta dokonce obrat. Z brejku se prosadil David Vitouch a Pražané poprvé v zápase vedli.

Liberec - Sparta 3:4 (52. D.Vitouch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru Sparty 5:3 zpečetil trefou do prázdné liberecké branky Ondřej Najman. Druhý tým základní části tak může o postupu mezi nejlepší čtyři rozhodnout již zítra.

Liberec - Sparta 3:5 (59. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Bulíř (Birner, Hawryluk), 18. Kelly Klíma (Ivan), 41. Zachar (Rychlovský, A. Najman) - 13. Forman (Lajunen, Němeček), 34. Krejčík (Forman), 44. Mikliš (Forman, Lajunen), 52. D. Vitouch, 59. O. Najman (D. Vitouch, Chlapík). Rozhodčí: Květoň, Ondráček - Zíka, Ondráček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7346. Stav série: 0:3.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Aubrecht, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Zachar, A. Najman, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, Šír, Pérez. Trenér: Pešán.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Beaudin - Chlapík, Horák, D. Vitouch - Řepík, O. Najman, P. Kousal - Forman, Lajunen, Buchtele - Harper, Konečný, Hrabík. Trenér: Gross.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.