SESTŘIH: Drama se šťastným koncem pro Dynamo, Hradec ve čtvrtfinálové sérii ztrácí

Hokejisté Pardubic porazili v úvodním zápase čtvrtfinálové série play off Tipsport extraligy Hradec Králové na svém ledě 5:4 po prodloužení a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Hosté vedli o dvě branky, domácí však stihli zápas otočit, rozhodující branku si připsal v 62. minutě Kaut. Odveta je na programu v sobotu od 15:00.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK 5:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Do první obrovské šance zápasu se dostali hosté, Perretovu dorážku z bezprostřední blízkosti však skvělým zákrokem zneškodnil Will.

Pardubice - Hradec Králové, šance hradeckého MiškářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Co se francouzskému útočníkovi nepovedlo při první příležitosti, to s úspěchem realizoval v 6. minutě, kdy si nikým nehlídaný objel domácí branku a zakončil za záda bezmocného pardubického gólmana.

Pardubice - Hradec Králové 0:1 (6. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Pardubickým mohlo být ještě hůře. O další dvě minuty později rozezvučel tyčku domácí branky Šťastný.

Pardubice - Hradec Králové, tyčka hradeckého ŠťastnéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice se ze šoku probraly krátce po polovině první třetiny, Hyka však trefil jen tyč Paříkovy branky.

Pardubice - Hradec Králové, tyčka pardubického HykyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítěz základní části však musel o chvíli později spolknout další pořádně hořkou pilulku. V přesilové hře se prosadil McCormack a hosté vedli již 2:0.

Pardubice - Hradec Králové 0:2 (13. McCormack)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubicím přestávka po první třetině jednoznačně prospěla. Z druhé třetiny uběhlo pouhých 63 sekund, když se přesnou střelou prosadil Zohorna a snížil na jednobrankový rozdíl.

Pardubice - Hradec Králové 1:2 (22. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A tím to neskončilo. Uběhlo dalších 70 sekund a Mountfieldu se mohlo o dvoubrankovém náskoku již jen zdát. Na 2:2 srovnal Vondráček.

Pardubice - Hradec Králové 2:2 (23. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec se však z rychlých branek domácích nenechal zaskočit a těsně před polovinou utkání mu vrátil vedení povedenou ranou Pavlík.

Pardubice - Hradec Králové 2:3 (30. R. Pavlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 32. minutě byl za faul vysokou holí na Okuliara potrestán Vondráček, jeho zákrok ještě zkoumali rozhodčí na videu, nakonec však domácí útočník vyvázl jen s dvouminutovým trestem.

Pardubice - Hradec Králové, faul domácího VondráčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nešťastný moment, kdy vyhozený puk jednoho z pardubických hokejistů zranil na střídačce stojícího kustoda.

Pardubice - Hradec Králové, vyhozený puk zranil kustodaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítěz základní části však i tentokrát stihl reagovat. Na 3:3 srovnal v 35. minutě svou druhou brankou večera Zohorna, který tečoval Hájkovu střelu.

Pardubice - Hradec Králové 3:3 (35. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradecký Kalina fauloval Pánika, proti čemuž Pardubičtí marně protestovali. Hostující útočník byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Pardubice - Hradec Králové, faul hostujícího KalinyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice se poprvé v zápase dostaly do vedení ve 42. minutě, kdy Sedlák využil přesilovku pět na tři.

Pardubice - Hradec Králové 4:3 (42. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do velkých šancí se dostali ve vlastním oslabení hostující Jasper a o chvilku později Perret, ani jeden si však na Willa nepřišel.

Pardubice - Hradec Králové, šance hostů v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatická bitva dostala ještě větší grády v 50. minutě, kdy na 4:4 srovnal Tamáši.

Pardubice - Hradec Králové 4:4 (50. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradecký Pavelka svůj důraz vzhledem k brankáři Pardubic Willovi přehnal, za což si následně vyslechl varování od hlavního rozhodčího.

Pardubice - Hradec Králové, rozhodčí vysvětluje zákrok na golmanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní odpověď tak přinesla 62. minuta, kdy se prosadil Kaut, a rozhodl tak o vítězství Pardubic 5:4.

Pardubice - Hradec Králové 5:4 pp (62. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí fanoušci si úvodní čtvrtfinálový zápas patřičně užívali.

Pardubice - Hradec Králové, sestřih fanouškůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:4 v prodl. (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. T. Zohorna (Pánik, Sedlák), 23. Vondráček (Poulíček, Mandát), 35. T. Zohorna (Hájek, R. Kousal), 41. Sedlák (Hyka, Košťálek), 62. M. Kaut - 6. Perret (Blain), 13. McCormack (Kevin Klíma, Perret), 30. R. Pavlík (Miškář, Jank), 50. Tamáši (R. Pavlík, Miškář). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Rampír, Špůr. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát.Trenér: Zadina.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Jank, Kalina - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.