SESTŘIH: První semifinále pro Dynamo. Tomek deptal pardubické střelce, pak ale rozhodla jeho slabší chvilka

Celý zápas deptal litvínovský gólman Matej Tomek pardubické střelce, jimž lapil několik tutovek. Ve 45. minutě prvního semifinále play off hokejové extraligy si však při střele obránce Ondřeje Vály vybral slabší chvilku. Dynamo tímto momentem zlomilo nerozhodný stav 1:1 a rozhodlo o svém triumfu 2:1. Série pokračuje v pondělí druhým zápasem opět na východě Čech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Verva Litvínov 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off: 1. zápas Pardubice - Litvínov1/16

Do první nebezpečné šance se dostal už ve třetí minutě domácí Pánik, na litvínovského brankáře Tomka si však ani nadvakrát nepřišel.

Pardubice - Litvínov, zákrok hostujícího Tomka proti PánikoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tomek se pak vytáhl i při šancích Radila s Paulovičem a v 10. minutě přišel pro vyprodaný stadion šok. Litvínovský Abdul se odhodlal ke střele přes několik hráčů a Will nestačil zareagovat na Kudrnovu jemnou teč nohou - 0:1.

Pardubice - Litvínov 0:1 (10. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Odpověď Pardubic však přišla o sedm minut později. Po pasu vsedě od Adama Musila se zjevil za hostující obranou Paulovič, před Tomkem si kotouč stáhl na forhend a poslal ho do odkryté branky.

Pardubice - Litvínov 1:1 (17. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině poslal Zile k ledu Pánika, rozhodčí ale k nelibosti trenéra Dynama Zadiny vyhodnotili, že šlo o čistý zákrok a nevylučovali. Paradoxně mohl naopak dostat trest Pánik, jenž zasáhl při pádu Zileho hokejkou do obličeje.

Pardubice - Litvínov, zákrok Zileho na PánikaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tomek dál deptal pardubické střelce, nejlepší zákrok vytáhl proti Adamu Musilovi, jehož dorážku schoval do lapačky.

Pardubice - Litvínov, Tomek fantasticky vychytal A. MusilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další stoprocentní šancí pak pohrdl Tomáš Zohorna, jen při přečíslení dvou na jednoho trefil jen Tomkův beton.

Pardubice - Litvínov, Tomek zneškodnil tutovku T. ZohornyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov hrozil jen ojediněle, ovšem Zygmunt měl na hokejce druhý gól Vervy. Puk si pěkně stáhl do bekhendu, pak ale odkrytou branku trestuhodně minul.

Pardubice - Litvínov, hostující Zygmunt minul odkrytou brankuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Celý zápas Tomek Litvínov držel, ve 45. minutě si ale vybral slabší chvilku. Obránce Vála našlápl a jeho střelu mezi betony si gólman Severočechů nešťastně srazil do branky.

Pardubice - Litvínov 2:1 (45. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě pardubická obrana úplně zapomněla na Ondřeje Kašeho a ten mířil zcela sám na Willa. V klíčové chvilce mu ale při pokusu o blafák utekl kotouč z hole a ani nezakončil.

Pardubice - Litvínov, Ondřej Kaše v tutovce neuspělVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:
HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Paulovič (M. Kaut, Čerešňák), 45. Vála - 10. Kudrna (Abdul, Jícha). Rozhodčí: Kika, Ondráček - Lhotský, Rampír. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 10.050.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Litvínov: Tomek - Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Koblasa - Hlava, M. Sukeľ, Kirk - Abdul, Jícha, Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.