SESTŘIH: Dramatickou bitvu rozhodly nájezdy, slaví Sparta

Hokejisté pražské Sparty porazili v prvním utkání čtvrtfinálové série Liberec na svém ledě 3:2 po samostatných nájezdech a ujali se vedení 1:0 na zápasy. Zápas poslal do prodloužení brankou v předposlední minutě Bulíř, v nájezdech však již kralovali Pražané, vítězný gól si připsal v první sérii Irving. Druhý duel je na programu v sobotu od 18:00 opět v O2 areně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec 3:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Do první šance zápasu se dostal domácí Řepík, Hrenák jeho ránu vyrazil jen před sebe, Krejčík však puk do odkryté liberecké branky nedostal.

Sparta–Liberec, šance domácího ŘepíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jako první se však z branky radovali hosté, když se za sparťanskou obranu dostal Rychlovský a tváří v tvář Kovářovi nezaváhal.

Sparta–Liberec 0:1 (11. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se vyrovnání dočkala v 25. minutě v přesilové hře, kdy bombou od modré prostřelil vše před sebou Krejčík.

Sparta–Liberec 1:1 (25. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec se mohl vzápětí vrátit do vedení, Flynn však trefil jen tyč sparťanské branky.

Sparta–Liberec, šance libereckého FlynnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně po polovině utkání se prosadil Vitouch a Pražané šli poprvé v zápase do vedení.

Sparta–Liberec 2:1 (31. D. Vitouch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec měl znovu smůlu, chvíli po Vitouchově brance mohl srovnat účty Filippi, ale i jeho pokus zastavila tyč Kovářovy svatyně.

Sparta–Liberec, tyčka libereckého FilippihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další velkou možnost srovnat skóre měl v 46. minutě Klíma, jeho gólovou střelu však na poslední chvíli zablokoval Moravčík.

Sparta–Liberec, šance Kel. KlímyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Tygři se však přece jen dočkali vyrovnání, v předposlední minutě procpal puk za Kovářova záda Bulíř a poslal tak utkání do prodloužení.

Sparta–Liberec 2:2 (59. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do obrovské šance se dostal v páté minutě prodloužení Hrabík, jeho pokus z dorážky však jen těsně minul pravou tyč liberecké branky.

Sparta–Liberec, šance domácího HrabíkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně mohl rozhodnout Hawryluk, ale ani on na Kováře nevyzrál.

Sparta–Liberec, zákrok domácího KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V nájezdech pak jednoznačně kralovala Sparta, za kterou se prosadili Irving a Horák, na Kováře si z libereckých hokejistů nepřišel nikdo.

Sparta–Liberec 3:2 sn (rozh. nájezd Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta–Liberec 3:2 sn, celé nájezdyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 1. zápas:
HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Krejčík (P. Kousal, R. Horák), 31. D. Vitouch (R. Horák, Kempný), rozhodující sam. nájezd Irving – 11. Rychlovský (Flynn, Hrenák), 59. Bulíř (Filippi, McCoshen). Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 11.776.
Sparta: Jakub Kovář – Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Moravčík, Němeček – Chlapík, R. Horák, D. Vitouch – Řepík, O. Najman, P. Kousal – M. Forman, J. Lajunen, Buchtele – Harper, Konečný, K. Hrabík. Trenér: Gross.
Liberec: Hrenák – Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, Aubrecht – Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach – Flynn, A. Najman, Rychlovský – Hawryluk, Bulíř, Birner – Kelly Klíma, J. Šír, Zachar. Trenér: Pešán.