SESTŘIH: Motor vyhrál v Třinci a dramatizuje sérii! Rozhodl Gulaš

Hokejisté Českých Budějovic zvládli pátý zápas čtvrtfinálové série play off extraligy proti Třinci, když na jeho ledě zvítězili 3:2. Motor v utkání vedl o dvě branky, úřadujícím mistrům se dvěma góly na začátku třetí třetiny podařilo duel zdramatizovat, v 56. minutě ale rozhodl o výhře Jihočechů a snížení série na 2:3 Milan Gulaš. Šesté utkání se hraje v úterý v Českých Budějovicích.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Banes Motor České Budějovice 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se v úvodu zápasu dostal do tlaku, otevřít skóre mohl tradičně v předbrankovém prostoru Voženílek, po šárvátce s ním byl pak vyloučen budějovický Beránek.

Třinec - České Budějovice, třinecký závar a následná šarvátkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V obrovské příležitosti se před Mazancem ocitl zcela osamocený Dominik Simon, budějovický útočník ale domácího gólmana nepřekonal.

Třinec - České Budějovice, šance budějovického SimonaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do vedení se dostal českobudějovický Motor ve 13. minutě, kdy po rychlé kombinaci předložil Doudera puk úplně volnému Kondelíkovi, jenž ho s lehkostí doklepl za čáru.

Třinec - České Budějovice 0:1 (13. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině se do diskuze s hlavním sudím pustil Milan Gulaš. Útočník Motoru vyzýval rozhodčího, aby si šel k videu prohlédnout zákrok Kondelíka.

Třinec - České Budějovice, střet a následná komunikace Milana Gulaše s rozhodčímVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kundrátek poté fauloval Tomana, rozhodčí situaci přezkoumali u videa a následně třineckého obránce potrestali dvojitým meším trestem.

Třinec - České Budějovice, zkoumání Kundrátkova faulu a následná rozmluvaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Motor přesilovku využil. Po přihrávce od Pecha se ve 34. minutě zápasu tvrdou ránou trefil bek Pavel Pýcha.

Třinec - České Budějovice 0:2 (34. Pýcha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinci vyšel nástup do třetí třetiny na jedničku. Viliam Čacho se posunul do první formace a důvěru splatil po přihrávce od Marinčina.

Třinec - České Budějovice 1:2 (41. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A zanedlouho to bylo 2:2! Z dorážky se při přesilové hře prosadil Daniel Voženílek.

Třinec - České Budějovice 2:2 (44. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

I rozhodčí je jenom člověk. Poté, co sudí předčasně přerušili hru, když puk neměl českobudějovický Hrachovina ještě pod kontrolou, se následně arbitr za chybu omluvil. A to dosti svérázným způsobem!

Třinec - České Budějovice, rozhodčí se omlouval TřinciVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Motor přežil dvojitou přesilovku, a tak platilo otřepané nedáš, dostaneš. Domácí zaváhali na útočné modré, Budějovice se tak dostaly do situace tři na dva, kterou zakončil ránou k tyči Milan Gulaš.

Třinec - České Budějovice 23 (56. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 41. Čacho (Marinčin, A. Nestrašil), 44. D. Voženílek (M. Růžička, Kundrátek) - 13. Kondelík (M. Doudera, M. Beránek), 34. Pýcha (Pech, Kondelík), 56. Gulaš (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, Jiří Ondráček I. - Jiří Ondráček II., Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:2.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek, Šenkeřík - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Štich, Pýcha, Vráblík, Gulaši, Štich - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, F. Přikryl, Ordoš - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

1 : 2 sn Pardubice - Třinec 1 : 2 sn   dohráno
20240428T19 : 00:00+0200