SESTŘIH: Další výbuch, nešťastné Kladno prohrálo dvanácté utkání v řadě!

Hokejisté Kladna se dál topí v krizi. V dohrávce 10. kola Tipsport extraligy prohráli na ledě úřadujících šampionů z Třince vysoko 0:5 a zaznamenali již dvanáctou porážku v řadě. Středočeši tak zůstávají poslední se sedmibodovou ztrátou na třináctou Mladou Boleslav. Oceláři jsou na třetím místě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Rytíři Kladno 5:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první mohlo jít v Třinci do vedení Kladno, ale parádní Wimmerova rána ze třetí minuty orazítkovala jen levou tyč Kacetlovy branky.

Třinec - Kladno, tyčka KladnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno mohla nastřelená konstrukce mrzet o to více, když se o chvíli později prosadil po rychlé třinecké akci Nestrašil a poslal Oceláře do vedení.

Třinec - Kladno 1:0 (5. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Kladna se smůla držela dál. Blízko vyrovnání byl 89 sekund před první sirénou Martenet, jeho rána však skončila jen na horní tyči domácí svatyně.

Třinec - Kladno, tyčka MartenetaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Další těžká chvilka pro hosty přišla ve 24. minutě, kdy se ze záporného úhlu prosadil střelou o beton Boweho branky Jeřábek.

Třinec - Kladno 2:0 (24. Jeřábek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě hůře bylo Středočechům o dvě minuty později, ve které už na tříbrankový rozdíl zvýšil parádní kličkou do bekhendu Sikora.

Třinec - Kladno 3:0 (26. Sikora) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před koncem druhé třetiny po nezaviněném souboji u mantinelu utrpěl zranění třinecký Cienciala, kterému museli na střídačku pomoci jeden ze spoluhráčů a lékař.

Třinec - Kladno, zranění CiencialaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní mračna se nad hosty zatáhla ve 44. minutě, kdy se kladenská síť počtvrté zavlnila po Voženílkově střele, která se odrazila od Nemčíkovy brusle mezi betony kanadského gólmana.

Třinec - Kladno 4:0 (44. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uběhly další tři a půl minuty a nešťastní hosté počítali pátý gól ve své síti, přesnou ranou se prosadil Polášek.

Třinec - Kladno 5:0 (48. Polášek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dohrávka 10. kola extraligy
HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. A. Nestrašil (M. Růžička, D. Voženílek), 24. J. Jeřábek (Polášek), 26. Sikora (Marian Adámek, Čacho), 44. D. Voženílek (A. Nestrašil), 48. Polášek (L. Hudáček). Rozhodčí: Cabák, Hradil - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 5084.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek, Marian Adámek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, P. Vrána, Cienciala - Hrehorčák, L. Hudáček, Miloš Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Kladno: Bow - Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Tralmaks, Klepiš, Sideroff - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Frolík, Jarůšek, O. Bláha - Vimmer, Babka. Trenér: O. Vejvoda ml..