SESTŘIH: Euforie na Spartě! Srovnání osm sekund před koncem, v prodloužení vystřelil druhou výhru Moravčík

Hokejisté Sparty slaví druhé vítězství v semifinálové sérii play off extraligy proti Třinci. Ve druhém duelu na vlastním ledě se tentokrát nadřeli o poznání víc, když vyhráli 3:2 po prodloužení. Oceláře totiž zdravě naštval sporně neuznaný vyrovnávací gól Voženílka a ve druhé třetině rychle otočili skóre. Pražané se ale nevzdali a osm sekund před koncem srovnal Filip Chlapík. Následně v nastaveném čase rozhodl druhou trefou v utkání Michal Moravčík. Série se nyní přesouvá do Slezska, kde se bude hrát o víkendu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Oceláři Třinec 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta - Třinec, 2. zápas1/14

První velkou šanci zápasu měla v 10. minutě Sparta. Jakub Krejčík dobře prokličkoval do útočného pásma, po jeho zablokované střele se k dorážce dostal Roman Horák. Ondřeji Kacetlovi, který dostal šanci v třinecké brance místo Mazance, kotouč propadl a Horák mohl ještě jednou dorážet. Oceláře však zachránily brusle Davida Ciencialy, které srazily puk mimo branku.

Sparta - Třinec, velkou šanci domácího Horáka zhatil CiencialaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oblíbencem domácích fanoušků už v prvním zápase se zrovna nestal Daniel Voženílek, který ještě připepřil emoce ve 13. minutě, když u mantinelu nepříjemně dohrál Filipa Chlapíka. Sudí nevylučovali, do třineckého útočníka se po přerušení hry pustila dvojice sparťanských hráčů.

Sparta - Třinec, tvrdý hit třineckého Voženílka rozpoutal šarvátkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Pražané šli do vedení na konci 17. minuty. Michal Moravčík měl spoustu volného prostoru na levém kruhu, napřáhl a propálil Kacetla. Tomu skvěle clonil Kryštof Hrabík, který se sice dostal do kontaktu se třineckým gólmanem, ale bylo to před prostorem brankoviště. Protesty kapitána Ocelářů Petra Vrány tak byly marné a hosté si ani nevzali trenérskou výzvu.

Sparta - Třinec 1:0 (17. Moravčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se radoval z vyrovnání hned po 26 vteřinách druhé části. Na brankovišti byl velmi důrazný Daniel Voženílek, který dotlačil puk do sítě. Zasáhl u toho však hokejkou i brankáře Kováře, a tak si domácí zkusili vzít trenérskou výzvu na nedovolené bránění gólmanovi. Rozhodčí několik minut situaci zkoumali a nakonec k třineckému šoku gól neuznali. Následné protesty Ocelářů už na tom nic nezměnily.

Sparta - Třinec, branku hostujícího Voženílka neuznalo videoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O chvilku později už se však Oceláři dočkali. A byl to právě Daniel Voženílek, kterému tentokrát nikdo branku nevzal. Třinecký forvard se natlačil před branku a bekhendem zasunul kotouč přesně malé mezírky mezi pravou tyčkou a Kovářovým betonem.

Sparta - Třinec 1:1 (26. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě už Třinec dokonce vedl. Libor Hudáček se utrhl sparťanské defenzivě, udržel na zádech Sobotku a své sólo zakončil povedeným bekhendovým blafákem.

Sparta - Třinec 1:2 (28. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se ve druhé polovině marně snažila dobývat skvěle fungující třineckou defenzivu. Oceláři naopak stále zůstávali aktivní a měli velké šance navýšit vedení. Střely Hrehorčáka i Voženílka během krátkého úseku druhé třetiny však zastavil levá Kovářova tyčka.

Sparta - Třinec, dvě tyčky hostů v krátkém sleduVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ani ve třetí třetině nebyla Sparta příliš nebezpečná. Vyrovnávací trefy se však dočkala v samotném závěru při hře bez gólmana. Filip Chlapík z pravé strany plácl do odraženého puku, který se přes Voženílkovu hokejku vznesl do vzduchu a se štěstím pro domácí doplachtil přesně do horního rohu Kacetlovy svatyně. Chlapík tak zapsal první trefu v letošním play off v ten nejdůležitější moment.

Sparta - Třinec 2:2 (60. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prodloužení byla Sparta dlouho aktivnější a největší šanci měl Vladimír Sobotka, jehož prudká rána zápěstím trefila tyč.

Sparta - Třinec, sparťanský Sobotka trefil pouze tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dvě a půl minuty před koncem prodloužení už však v O2 areně vypukla velká euforie. Hned po vhazování se kotouč dostal na modrou čáru k Michalu Moravčíkovi, který ostře vypálil a ačkoliv před Kacetlem neclonil nikdo ze sparťanských hráčů, kotouč skončil až v síti.

Sparta - Třinec 3:2 pp (78. Moravčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tipsport extraliga - semifinále, 2. zápas
HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Moravčík (J. Lajunen, Mikliš), 60. Chlapík (Kempný), 78. Moravčík (Chlapík, P. Kousal) - 26. D. Voženílek (A. Nestrašil, Smith), 28. L. Hudáček. Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lederer, Hynek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 13.905. Stav série: 2:0
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík - Řepík, Sobotka, M. Forman - Chlapík, R. Horák, D. Vitouch - K. Hrabík, J. Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný. Trenér: Gross.
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Šenkeřík - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Daňo, Cienciala, L. Hudáček - Kurovský, P. Vrána, Miloš Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký - Helewka. Trenér: Moták.