Článek
Společnost Orlen Unipetrol už před tímto ročníkem oznámila, že po sezoně skončí v roli majoritního akcionáře a generálního partnera klubu. Pokračovat ale bude v příštích třech letech v pozici hlavního partnera, celkem podpoří Vervu částkou 120 milionů korun. „Vážíme si přístupu společnosti, která se rozhodla klub vložit do našich rukou a zároveň jej nadále podporovat částkou, která je na extraligové poměry nadstandardní,“ vyzdvihl Šlégr.
Komentář přidal i Mariusz Wnuk, generální ředitel a předseda představenstva Orlen Unipetrol. „Klub neopouštíme, ale zůstáváme jeho součástí, byť v odlišné, pro obě strany vhodnější a efektivnější roli. Klub předáváme s vyrovnanou účetní uzávěrkou do rukou osobností, které mají k Litvínovu a jeho hokejové tradici silný vztah a jasnou představu o dalším směřování,“ uvedl Wnuk.
Dalším akcionářem zůstává město Litvínov s podílem 22,14 procenta. „Pro město je zásadní, že se podařilo úspěšně dokončit předání klubu a vytvořit tak podmínky pro zajištění jeho stabilní budoucnosti. Vítáme, že se do role vlastníků zapojují osobnosti s hlubokým vztahem k litvínovskému hokeji a jsme připraveni jej i nadále podporovat na úrovni všech věkových kategorií,“ uvedla Kamila Bláhová, starostka města Litvínova.
Menšinovým vlastníkem je také Sportovní spolek HC Litvínov, jenž drží podíl 6,91 procenta. „Jako zástupci mládeže chceme aktivně spolupracovat s novými vlastníky na propojení profesionálního a mládežnického hokeje a na systematickém rozvoji talentů,“ řekl předseda spolku Kamil Havelka.

Jiří Šlégr (vpravo) a Mariusz Wnuk, generální ředitel a předseda představenstva Orlen Unipetrol.
Verva má za sebou velmi náročnou sezonu, v níž se fanoušci báli o budoucnost klubu. Trable Litvínova se podepsaly i do sportovní stránky. Severočeši v základní části skončili beznadějně poslední. Účast v elitní soutěži ale uhájili v baráži proti vítězi Maxa ligy. Jihlavskou Duklu porazili 4:1 na zápasy.
Klub navíc vyřešil i finanční stránku. Na pomoc přispěchali bývalí hokejisté v čele s olympijským šampionem Šlégrem, jenž donedávna působil i jako generální manažer národního týmu. Kvůli vstupu do majetnické struktury extraligového klubu ale z rozhodnutí Výkonného výboru Českého hokeje nemohl v této pozici prodloužit smlouvu.
Teď Šlégra čeká spousta úkolů v nové roli. „Nyní se můžeme naplno pustit do další práce. Čekají nás organizační změny v klubu, diskuze se stávajícími a potenciálními partnery klubu a zejména vytvoření podmínek pro odpovídající přípravu všech kategorií na nadcházející sezonu,“ dodal legendární obránce.
Verva po úspěšné baráži oznámila konec osmi hráčů i generálního ředitele Pavla Hynka. Nová jména v klubu zatím nezveřejnila.








