Hlavní obsah

Italský hokejový reprezentant bude pokračovat v Kladně

1:40
1:40

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

V minulé sezoně překvapil hokejovou extraligu svým gólovým příspěvkem. V aktuálním ročníku už ofenzivní obránce Phil Pietroniro tolik neskóruje, přesto se s Kladnem dohodl na prodloužení smlouvy. Italský reprezentant se v dresu Rytířů objeví i v příštím ročníku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Kladno - Sparta 1:3 (24. Pietroniro)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Článek

Jedenatřicetiletý Pietroniro zaznamenal v loňské sezoně úctyhodných 14 branek. V této statistice ho mezi obránci překonal jen nedostižný sparťan Aaron Irving, jenž jich stihl o šest více. Společně s Jiřím Ticháčkem patřil Ital mezi nejdůležitější postavy kladenské defenzivy a bude jím i nadále.

„Jsem moc vděčný, že můžu s týmem pokračovat i v další sezoně. Cítím se už na Kladně jako doma. Těším se, že budeme dál společně budovat silný tým a bojovat v každém zápase. Nechám na ledě všechno,“ řekl Pietroniro po prodloužení kontraktu s Rytíři.

Foto: Rytíři Kladno

Phil Pietroniro bude hrát za Kladno i v příští sezoně

Rodák z Montrealu pravidelně reprezentuje Itálii a neměl by chybět ani na únorových olympijských hrách v Miláně. V Kladně patří k nejvytěžovanějším obráncům, a to navzdory tomu, že poslední duely nastupuje jako sedmý obránce. I tak je však s 16 body (4+12) nejproduktivnějším zadákem Středočechů.

„Phil už dvě sezony v dresu Rytířů potvrzuje roli ofenzivního obránce. Projevil zájem na Kladně pokračovat. Proto jsme rádi, že jsme našli shodu na prodloužení spolupráce,“ uvedl sportovní manažer klubu Jiří Burger.

Začátkem týdne podepsal jednoleté prodloužení s klubem také brankář Adam Brízgala.