Jágr se trefil po měsíčním půstu a vymazal poslední bílé místo na gólové mapě

Martin KézrSport.czPrávo
26. 10. 2021 21:54

Hrající majitel kladenského hokejového klubu Jaromír Jágr po měsíčním gólovém mlčení zase posunul hranici pro nejstaršího autora extraligové branky, když ve věku 49 let a 254 dnů poprvé v kariéře skóroval proti Hradci. Na mapě nejvyšší domácí hokejové soutěže tak legenda vymazala poslední klub, proti němuž se ještě neprosadila.

Jaromír Jágr z Kladna (uprostřed) střílí gól, vpravo je Bohumil Jank z Hradce Králové a brankář Štěpán Lukeš z Hradce Králové.Foto: David Taneček, ČTK

Jágr svým šestým gólem v sezoně strhl v 57. minutě vedení 3:2 na stranu Rytířů a mohlo jít o vítěznou trefu, jenže Mountfield rychle zkusil power play a stihl za 107 vteřin vyrovnat. V prodloužení pak urval bonusový bod díky gólu z hole kanadského obránce Blaina, jenž trefil Hradci šestou domácí výhru v řadě a posun o skóre zpátky na druhou příčku před Pardubice.

„Už nás v závěru třetí třetiny tlačil čas, snažili jsme se proto cpát každý puk na branku a měli jsme i štěstí. S ohledem na to, jak se zápas vyvíjel, musíme být rádi za výhru," říkal pro Českou televizi hradecký obránce Filip Pavlík, jenž dal v dosavadním průběhu sezony jediný gól, ale proti Kladnu skóroval hned dvakrát.

Hosté museli brát výsledek z hradeckého ledu jako ztrátu. „Chybělo nám 83 sekund, abychom odvezli plný počet bodů, to je hrozný pocit. Když si vezmeme, že jsme pak ještě inkasovali zbytečně v nastavení, na účtu máme o dva body méně, než by bylo vhodné," tvrdil Landon Bow, kanadský gólman ve službách Rytířů.

Prohře nezabránil ani 34 úspěšnými zákroky. „Po minulé sezoně, kdy jsem se v zámoří prakticky nedostal do branky, si aktuální zápasový zápřah spíš užívám, než by mě ničila únava," řekl nejvytíženější extraligový brankář.