Kladenský Martenet a budějovický Beránek dostali od Ujčíka stopku i pokutu

Hokejisté Českých Budějovic se ve čtvrtečním utkání proti Litvínovu budou muset obejít bez útočníka Martina Beránka. Stopku na jeden zápas obdržel od disciplinární komise i kladenský obránce Chris Martenet. Oba za své fauly v nedělních zápasech nejvyšší soutěže navíc vyfasovali pokutu ve výši deseti procent z měsíčního platu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Faul Martina Beránka na Vojtěcha Hradce.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Beránek v posledních vteřinách první třetiny duelu proti Mladé Boleslavi zasáhl ramenem do hlavy útočníka Bruslařského klubu Vojtěcha Hradce. Hlavní rozhodčí Kika s Vrbou tento faul ocenili trestem na pět minut a do konce utkání.

Středočeský klub v následné přesilovce vstřelil zásluhou Lantošiho jediný gól zápasu a na poslední Kladno má náskok dvanácti bodů. Pokud v pátek Mladá Boleslav zvládne vzájemný duel na ledě Rytířů, pošle je do baráže.

Faul kladenského Marteneta na plzeňského PouraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladnu navíc v pátek bude chybět Chris Martenet. Americký zadák v 58. minutě nedělního souboje s Plzní krosčekoval bezprostředně po snížení Západočechů na 2:3 Jakuba Poura. Sudí Hribik s Mejzlíkem Martenetovi udělili pětiminutový trest. Škoda pak v přesilovce nejprve vyrovnala a v prodloužení v ní dosáhla i vítězného gólu.

Faul kladenského BabkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno bude v pátek postrádat i Jakuba Babku, kterému běží šestizápasová stopka z minulého týdne.