Hlavní obsah

Kladno má po postupu do extraligy pod smlouvou zatím devět hráčů

3. 5. 2021 20:42

Hokejisté Kladna mají po návratu do extraligy po roční pauze pod kontraktem na novou sezonu devět hráčů. Vedle devětačtyřicetiletého hrajícího majitele Jaromíra Jágra a další hvězdy s řadou zkušeností z NHL Tomáše Plekance bude v týmu pokračovat i třetí člen elitní útočné formace Ondřej Machala, který přišel v uplynulém ročníku z Pardubic.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jaromír Jágr při utkání s Jihlavou. Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Pod smlouvou jsou také forvardi Nicolas Hlava, Tomáš Pitule, Antonín Melka, Vítězslav Bílek a Matyáš Šapovaliv. Z obránců má s klubem kontrakt Jiří Ticháček, který stejně jako Šapovaliv v současné době reprezentuje Česko na mistrovství světa hráčů do 18 let v USA.

V Kladně by mohli pokračovat podle klubové webu i někteří další hráči, kteří vybojovali postup z první ligy. Jisté jsou odchody brankáře Andreje Košarišťana (Mladá Boleslav), obránce Ondřeje Mikliše (Sparta) a útočníků Rostislava Marosze (Vítkovice) a Patrika Machače (Slavia).

"Chtěl bych postavit co nejsilnější mančaft s cílem nesestoupit. Hrát budu dál. Vím, že se budu muset zlepšit, ale zároveň vím, že to v sobě mám. Tím, že budu hrát, zůstanou někteří partneři. Navíc pomohu Plekymu a čekají nás zápasy pod otevřeným nebem ve Špindlerově Mlýně," citoval klubový web Jágrova slova po čtvrtečním rozhodujícím sedmém utkání finále první ligy proti Jihlavě.

Kladno se chystá v zimě na odložený duel Winter Classic ve Špindlerově Mlýně, kde mělo hrát při působení v první lize proti Vrchlabí. Po postupu se soupeř změní, jeho jméno by měl organizátor akce oznámit v nejbližších týdnech.

Reklama

Související témata:
  Pardubice - Litvínov dnes 18 : 00
20221206T18 : 00:00+0100
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice
Litvínov
  Sparta - Liberec dnes 18 : 30
20221206T18 : 30:00+0100
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?