Král zařídil Zlínu vítězství nad Plzní

ZLÍN

Brankou útočníka Richarda Krále osm vteřin před koncem zvítězili hokejisté Hamé Zlín na domácím ledě nad Plzní 2:1. Západočeši byli v neděli blízko bodu, navíc měli v závěru při vyloučení obránce Blaťáka možnost hrát přesilovku, Paroulek však svou šanci neproměnil.

Domácí kouč Bokroš poslal do hry tři pětky, jeho protějšek Sýkora nasadil čtyři útočné formace. Jako první zasahoval zlínský gólman Murín, který zlikvidoval střelu Kracíka. Pak ještě uspěl při ataku Havelky a hned z protiútoku poprvé zahrozil celek Hamé, ale Melenovský pozorného Málka nepropálil.

Velkou příležitost ve vyrovnané první třetině měl po chybě Blaťáka Matějovský, Murín byl však na místě. V 18. minutě hosté zapomněli na Barinku, který po návratu z trestné lavice ujížděl sám na Málka, jenže ten se nenechal překvapit. Až v přesilovce pěti proti třem se Zlín dočkal první trefy v sezóně. Hamrlík si na modré čáře vyměnil puk s Blaťákem a překonal Málka.

Rozhodl Králův bekhend

Na začátku druhé části byli aktivnější domácí. Dvakrát pálil nebezpečně Kristek, v oslabení zahrozil i Melenovský. V polovině utkání ale vyrobil ve vlastním obranné pásmu chybu Král, jenže Adamskému puk sjel z hokejky a Murín jeho slabou střelu bez problémů chytil. Ve 32. minutě se efektními zákroky lapačkou blýskli oba gólmani. Nejprve zasahoval Murín proti Andrašovskému, vzápětí na opačné straně neuspěl Melenovský.

O minutu později hosté vyrovnali, když nahrávku Kracíka zužitkoval osamocený Šrek. Ve třetím dějství se oba celky snažily pozorně bránit. Přesto se před Málkem objevil Čech, ale jeho dorážka brankou neskončila. Strnout vedení na stranu Západočechů mohl zblízka Andrašovský.

Hosté navíc v závěru utkání promarnili možnost rozhodnout při početní výhodě, když na trestnou lavici seděl Blaťák. V přesilovce Murín včas zasáhl proti Paroulkovi a těsně před koncem po střele Melenovského rozhodl o výhře Zlína bekhendem Král.

Hamé Zlín - Lasselsberger Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. M. Hamrlík (Blaťák, Melenovský), 60. R. Král (Melenovský) - 33. A. Padělek (Kracík, Andrašovský). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4386.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský - Barinka, R. Král, Melenovský - Okál, Martin Čech, I. Rachůnek - Kovář (41. Záhorovský), Kristek, Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Plzeň: Málek - Jindřich, Štěpánek, Klaus, Šrek, Nedoma (31. Trojovský), Trnka - Paroulek, M. Straka, Matějovský - Adamský, J. Straka, Vorel - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Kocák, M. Polák, Havelka. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.