Hlavní obsah

Kvarteto posil pro Berany. Do obrany zlanařili i mistra světa z Německa!

1. 5. 2021 12:04

Hokejisté Zlína představili čtyři nové tváře pro příští extraligovou sezonu. Dres Beranů obléknou ostřílení zadáci Ondřej Němec a Peter Trška a také útočníci Tomáš Mikúš s Darkem Hejcmanem. Klub oznámil jejich příchod na svých oficiálních internetových stránkách.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Obránce Ondřej Němec míří ze Sparty do Zlína.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"Těší nás, že se tým podařilo vhodně doplnit a vyvážit tak již zveřejněné odchody hráčů. Hráčský kádr neuzavíráme a nelze vyloučit například zkoušky hráčů při nástupu na led jako v předchozích sezonách," uvedl trenér a sportovní manažer Robert Svoboda.

Nejzvučnější posilou Zlína je sedmatřicetiletý Němec, jenž dohrával aktuální sezonu ve Spartě, kam se přesunul z Komety. V základní části stihl za pražský celek odehrát 12 utkání, v nichž si připsal asistenci. V play off nastoupil k pěti zápasům. "Přichází k nám skvělý hokejista, reprezentant a bývalý hráč KHL. Chtěli jsme do kádru získat hráče podobných kvalit, Ondra nám hodně pomůže především v přesilových hrách. Jeho příchod je pro zlínský hokej skvělou zprávou," uvedl Svoboda na adresu světového šampiona z roku 2010 a trojnásobného extraligového mistra.

Mezi zkušené extraligové hráče patří i slovenský obránce Trška, který v Česku působí už od roku 2014. Nastupoval za Mladou Boleslav, Brno či Vítkovice. "Peter je kreativní bek, ofenzivní obránce. Má vazbu na Ondru Němce, neboť se velmi dobře znají z působení v Kometě. Věříme, že naváže na výkony z předminulé sezony, kdy patřil k nejproduktivnějším obráncům extraligy," přál si Svoboda.

Ze Slovenska pochází i Mikúš, jenž naposledy hrál za Karlovy Vary. "Věříme, že Tomáš může jít výkonnostně ještě nahoru a jeho příchod do Zlína se stane novým impulzem v jeho kariéře. Počítáme s ním mezi hráče, kteří by měli zvýšit efektivitu ofenzivy," řekl Svoboda.

Šestadvacetiletý Hejcman přichází z první ligy, v uplynulém ročníku ale za Zlín odehrál pět zápasů. "Z našeho pohledu se jedná o vhodného hráče pro doplnění hráčského kádru. Má vhodné parametry, aby se uplatnil v extralize a navázal na předchozí hráče, kteří k nám přišli z první ligy a skvěle využili své šance," uvedl Svoboda.

Reklama

  Pardubice - Litvínov dnes 18 : 00
20221206T18 : 00:00+0100
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice vs. Litvínov
Pardubice
Litvínov
  Sparta - Liberec dnes 18 : 30
20221206T18 : 30:00+0100
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?