Lakatoš: Byla to pro nás facka, ale Chomutov jsme sestřelili zase zpátky dolů

Liberec

Hrozící blamáž nedopustil. Liberecký útočník Dominik Lakatoš se stal opěvovaným hrdinou druhé semifinálové bitvy s chomutovskými Piráty, když ve třetí minutě prodloužení zařídil obhájci titulu druhý bod v sérii. Bílí Tygři tak pojedou k odvetám do SD Arény v klidu.

Liberečtí útočníci zleva Branko Radivojevič a Dominik Lakatoš se radují z vítězství.

Jak byste popsal vítězný gól v prodloužení?

Tlačil jsem se do branky a odrazil se puk ke mně. Jenom jsem máchl hokejkou a se štěstím to tam dotlačil.

Chomutovu jste nakonec nedovolili dokonat obrat. Hodně jste si oddechli?

Jsme moc rádi. Po třetí třetině, která vůbec nebyla v naší režii, jsme vlastně sestřelili Chomutov zase zpátky dolů. Dostali jsme facku. Jsme rádi, že to nakonec takhle dopadlo.

Co se s Libercem stalo ve třetí třetině?

Nemyslím si, že bylo za naší strany něco špatně. Přišla jedna tečovaná střela od našeho hráče, dostali jsme nepříjemné góly, a ten tým to pak nakopne. Potřebovali jsme hrát náš hokej, bohužel Chomutov hrál dobře.

Jak moc náročné bylo po psychické stránce ztratit tříbrankové vedení?

Strašně těžké, ale klobouk dolů, jak jsme se s tím popasovali. Zápas jsme dokázali v prodloužení zase přelomit na naši stranu.

Co jste si říkali v kabině během přestávky před prodloužením?

Že nesmíme věšet hlavy a věřit, že to zvládneme.

Na prodloužení by možná ani nedošlo, kdyby Jakub Valský v závěru druhé třetiny za stavu 3:1 nezacílil v přečíslení tři na jednoho jen do boční sítě.

Je to těžké. Hlavně se teď počítá, že jsme nakonec vyhráli. Je jedno, jestli 5:0, nebo v prodloužení.

Když soupeř srovnal na 3:3, probleskl vám hlavou pátý čtvrtfinálový zápas s Plzní, v němž jste také vedli 3:1 a nakonec ho ztratili?

Ano, vzpomněl. Ale jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a nedostali ještě jeden hloupý gól.

Vstřelil jste v utkání i důležitý první gól, kdy jste zblízka doklepl puk do sítě. Skončila by v síti už Ordošova střela, nebo byla potřeba vaše intervence?

Myslím, že by to v brance skončilo. Bavili jsme se o tom, omlouvám se mu, ale v tom afektu jsem chtěl, aby to skončilo v bráně, takže jsem to doklepl.

Pomůže vám takový průběh do dalších zápasů?

Doufám, že ano. Pojedeme teď do Chomutova a chceme se tam v úterý poprat o další vítězství.

Může být tento duel zlomový pro celou semifinálovou sérii?

Uvidíme. Domácí zápasy se nesmějí prohrávat, ty to rozhodují. Musíme se teď pokusit dát hned do prvního utkání v Chomutově všechno a když budeme hrát náš hokej, nemám strach.