Zlín - Č. Budějovice 2:3Motor udeřil v poslední minutě

30. Beránek 0 : 2
47. Šlahař 1 : 2
54. Fořt 2 : 2
60. Voženílek 2 : 3

Hokejisté třináctého Zlína podlehli ve 47. kole extraligy doma posledním Českým Budějovicím 2:3 a po osmé prohře z posledních devíti utkání se jim stále více rozplývá naděje na účast v předkole play off. Motor ji definitivně ztratil už v pátek. Berani sice ve třetí třetině smazali dvoubrankové manko, ale v čase 59:24 rozhodl v přesilové hře Daniel Voženílek. Jihočeši zabrali po pěti porážkách v řadě.

Zleva Dalibor Řezníček ze Zlína, Daniel Voženílek z Českých Budějovic a brankář Zlína Daniel Huf.

Zápas začali lépe hosté. Soupeře sevřeli v obranném pásmu, Martin Novák ale se střelou z ostrého úhlu neuspěl. Berani si jako první zahráli přesilovku, Honejsek však z levé strany minul.

České Budějovice pak měly znovu více ze hry. Voženílek při přečíslení přestřelil, Pavel Novák trefil z úniku levou tyč. Skóre otevřel Motor až při čtyřminutovém vyloučení Vopelky, které ranou příklepem potrestal Doležal.

V úvodu druhé části hosté nevyužili další přesilovku. Vyrovnat se pokoušel bek Novotný, Strmeň jeho skrytý pokus vyrazil. V polovině zápasu přidali Jihočeši druhý gól, regulérnost Beránkovy dorážky bruslí po akci Gilberta musel určit videorozhodčí. Zlínský kouč Svoboda si ještě vzal trenérskou výzvu, ta ale Beranům nepomohla. V oslabení ujel do šance Sedláček, po otočce nakonec nezakončil.

Třetí třetinu zahájil Zlín v početní výhodě, Šlahař ale mířil jen do Strmeňovy výstroje. Českobudějovičtí zanedlouho podnikli brejk, pas Martina Nováka tečoval těsně vedle levé tyče Toman. Domácí ve 47. minutě snížili, Strmeně bekhendem překonal Šlahař. Motoru mohl vrátit dvougólový náskok Pavel Novák, ale neuspěl a Berani vyrovnali. Z mezikruží rozvlnil síť Fořt.

V závěru České Budějovice hrály přesilovku, kterou zblízka využil Voženílek.

47. kolo hokejové extraligy:
PSG Berani Zlín - Madeta Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Šlahař (D. Nosek, J. Ondráček), 54. Fořt (Kubiš, Ferenc) - 18. Z. Doležal (Slováček, R. Přikryl), 30. M. Beránek (Gilbert), 60. D. Voženílek (R. Přikryl). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Fořt (Zlín) 10 min. Využití: 0:2. Bez diváků.
Zlín: Huf - Žižka, Řezníček, Ferenc, M. Novotný, D. Nosek, Gazda, Suhrada - Vopelka, Fořt, Kubiš - Dufek, Honejsek, Köhler - Šlahař, P. Sedláček, J. Ondráček - Dobiáš, Karafiát, Sebera. Trenér: R. Svoboda.
České Budějovice: Strmeň - Plášil, Vydarený, Slováček, Štencel, Kubíček, Lytvynov - Z. Doležal, Toman, M. Novák - Holec, D. Voženílek, Jonák - Gilbert, R. Přikryl, M. Beránek - Alderson, P. Novák, Karabáček. Trenér: Prospal.