Nečekaný kolaps vedoucí Sparty! Ocelářské derby vyhrál Třinec a stíhá lídra

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v úterním utkání 16. kola Tipsport extraligy nad Plzní 4:2. Středočeši rozhodli o výhře v poslední části hry, kdy úřadovala jejich zahraniční esa. Za Boleslav skórovali Francouz, Fin, Američan a Kanaďan. Hradci Králové stačil k vítězství nad Zlínem jediný gól. Sparta vedla nad trápícími se Karlovými Vary 3:1, nakonec však padla po nájezdech. Litvínov prohrál s Libercem 1:2 v prodloužení. Druhý Třinec vyhrál v ocelářském derby na ledě Vítkovic 4:3 a na vedoucí Spartu ztrácí dva body, odehrál přitom o zápas méně. České Budějovice podlehly doma Kometě Brno 4:5, i když vedly 2:0 a 3:1. Rozjeté Pardubice vyhrály nad Olomoucí 3:2 v prodloužení.

Hokejisté Karlových Varů se radují ze vstřelené branky na ledě Sparty v extraligovém utkání.

Hradec Králové zvítězil doma nad Zlínem fotbalovým výsledkem 1:0 a naplno tak bodoval proti Beranům i počtvrté v sezoně. Třetí výhru Mountfieldu zařídil brankou v čase 46:21 Marek Zachar, brankář Marek Mazanec udržel díky 34 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto. Zlín pohrál pošesté v řadě a nezískal při této sérii ani bod.

Vedoucí Sparta prohrála doma nečekaně s Energií Karlovy Vary 3:4 po samostatných nájezdech. Hosté ukončili sérii pěti porážek, Pražané naopak nenavázali na svých devět výher v řadě, bodovali však v šestnáctém utkání za sebou. Dvěma góly se na výhře Energie podílel Tomáš Vondráček, jenž v 59. minutě poslal utkání brankou v oslabení do prodloužení. Nájezdy rozhodl bývalý hráč Sparty Jiří Černoch.

Jiří Černoch z Karlových Varů překonává brankáře Sparty Praha Alexandera Saláka a střílí vítězný gól.

Mladé Boleslav vyhrála nad Plzní 4:2 a upevnila si třetí místo v tabulce. Bruslařský klub popáté za sebou bodoval a počtvrté z toho zvítězil. O branky Středočechů se postarali výhradně cizinci - Francouz Valentin Claireaux, Fin Joona Jääskeläinen, Američan Conor Allen a Kanaďan Mitchell Fillman.

Brankář Plzně Dominik Frodl.

Třinec zvítězil v moravskoslezském derby na ledě Vítkovic 4:3. Utkání plné zvratů hosté převrátili na svoji stranu dvěma góly na začátku druhé části, dvě trefy si připsal Martin Růžička. Hosté vyhráli poosmé z posledních devíti kol a vedoucí Spartě se po jejím zaváhání s Karlovými Vary přiblížili na rozdíl dvou bodů.

Poslední České Budějovice podlehly doma Kometě Brno 4:5 a zaknihovaly už desátou prohru z posledních jedenácti utkání. Jihočeši přitom vedli v bitvě s Kometou, která má do pohody také daleko, o dvě branky. K bodovému zisku jim to ale stejně nestačilo.

Brankář Českých Budějovic Jan Strmeň a Martin Zaťovič z Brna.

Liberec zvítězil na ledě Litvínova 2:1 v prodloužení. Bílí Tygři si tak připsali čtvrtou výhru za sebou. Ve 38. minutě otevřel skóre Lukáš Derner, 107 sekund před koncem základní doby vyrovnal Richard Jarůšek, ale rozhodující gól dal v čase 61:46 Dávid Gríger.

Pardubice si doma poradily s Olomoucí 3:2 v prodloužení. Dynamo bodovalo popáté za sebou a z toho počtvrté zvítězilo. Hrdinou v dresu vítězů byl dvougólový střelec Poulíček.

Hokejová Tipsport extraliga, dohrávané 16. kolo:
Mladá Boleslav - Plzeň 4:2
Branky: 46. Claireaux, 49. Jääskeläinen, 57. Allen, 59. Fillman - 37. Budík, 58. Čerešňák.
Hradec Králové - Zlín 1:0
Branka: 47. Zachar.
Sparta - Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech
Branky: 8. Polášek, 26. Forman, 27. Košťálek - 29. a 59. Vondráček,1. Koblasa, rozhodující nájezd Černoch.
České Budějovice - Brno 4:5
Branky: 13. a 26. Doležal, 17. Holec, 59. Štencel - 22. a 29. Klepiš, 32. Mueller, 46. Bondra, 50. Holík.
Litvínov - Liberec 1:2 v prodloužení
Branky: 59. Jarůšek - 38. Derner, 62. Gríger.
Vítkovice - Třinec 3:4
Branky: 6. Koch, 14. Kovář, 20. Lakatoš - 1. a 23. Růžička, 4. Adámek, 22. Kofroň.
Pardubice - Olomouc 3:2 v prodloužení
Branky: 4. a 63. Poulíček, 8. Zdráhal - 7. Tomeček, 47. Knotek.

1 : 2 Pardubice - Třinec 1 : 2 dohráno
20240416T18 : 00:00+0200