Článek
„Že bychom někoho přiváděli z venku, to jsem hned vyloučil. Sezonu dojedeme v tomto složení. U Karla Berana jde o přirozený krok. Je to Brňák a má obrovské zkušenosti, taky zná hráče z juniorky, takže myslím, že to bude fungovat,“ uvedl na klubových sociálních sítích Zábranský.
Osmatřicetiletý Horáček je dlouholetým asistentem trenéra v Kometě a oblíbencem majitele klubu Zábranského. Ostatně v letech 2022 a 2023 figuroval jako videokouč reprezentace právě v době, kdy byl šéf brněnského klubu asistentem trenéra Kariho Jalonena v národním týmu.
Horáček si v minulosti jako hráč vyzkoušel druhou ligu za Velkou Bíteš nebo Blansko, od roku 2013 působí v Kometě na různých trenérských pozicích. Mistrovské tituly v letech 2017 a 2018 zažil jako videokouč. Nyní se poprvé ujme role hlavního kouče a hned v A týmu. I když jednou už Horáček měl tým na povel. Stalo se tak loni v listopadu při neslavné porážce 1:6 v Lize mistrů na ledě švédského celku Lulea.
Čeká na něj těžká výzva. Brněnský celek zapsal pět porážek v řadě, souží ho dlouhodobá zranění opor Arttua Ilomäkiho s Brandonem Davidsonem, přičemž úzký kádr zatím nedoplnila jediná posila.
„Máme trošku smůlu na zranění. Posilovali bychom hodně rádi, ale trh je slabý a přebraný. Někteří hráči naopak neví, co by chtěli za peníze, takže za některých situací ani do jednání nejdeme. Pracujeme na tom každopádně dnes a denně,“ poznamenal Zábranský.

Jiří Horáček (na snímku vpravo) se po dlouhých letech v roli asistenta trenéra přesouvá do pozice hlavního kouče brněnského celku.
Podle něj ale hraje současný kádr pod své možnosti. „Někteří hráči možná nevstřebali loňský titul, jak by měli, a kvalita, kterou máme, by měla stačit, aby výsledky byly úplně jiné,“ podotkl brněnský šéf.
Ten zároveň doufá, že trenér Pokorný bude v klubu pokračovat. „Hrozně mě to mrzí, ale lidsky jeho rozhodnutí chápu. Je unavený a potřebuje se dát zdravotně dohromady. Neopouští nás, smlouvu má dál. Přál bych si, aby se dal do pořádku, a pak budeme řešit, co dál. Odvolaný nebyl, ani mě to nenapadlo,“ uzavřel Zábranský.
První duel nového hlavního kouče Horáčka čeká v úterý, kdy se Kometa představí v moravském derby na ledě Olomouce.









