SESTŘIH: Vary sahaly po senzaci, Motor ale po zákeřném faulu Beránka v závěru dokonal obrat

Hokejisté Karlových Varů ztratili dobře rozehraný úvodní zápas předkola play off extraligy na ledě Českých Budějovic. Energie po druhé třetině vedla, tvrdě ale doplatila na vyloučení reprezentačního útočníka Ondřeje Beránka, který necelých sedm minut před koncem zápasu vyfasoval trest pět plus do konce a umožnil tím Motoru v závěru dokonat obrat. Jihočeši se ujali vedení v sérii po vítězství 4:2.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Energie Karlovy Vary 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

„Play off odstartovalo, začínají nám problémy s ledem,“ chtělo by se říct. V Budějovicích šli údržbáři na led už ve druhé minutě, rychle si ale poradili a mohlo se dále hrát.

České Budějovice - Karlovy Vary, problém s ledemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do první vážnější šance se dostal unikající karlovarský Beránek, jeho bekhendové zakončení ale Hrachovina vyrazil.

České Budějovice - Karlovy Vary, zákrok domácího Hrachoviny proti BeránkoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě předčasně skončil zápas pro jednoho z klíčových útočníků Motoru. Jan Ordoš fauloval Plutnara, rozhodčí vše jeli přezkoumat k videu a útočníkovi Motoru udělili trest na pět minut a do konce utkání za podkopnutí.

České Budějovice - Karlovy Vary, po podkopnutí byl do konce utkání vyloučen českobudějovický OrdošVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bezbrankové skóre vydrželo do 22. minuty. Karlovarská obrana nechala před svou brankou nekrytého Valského, který se rychle zorientoval a překonal Frodla.

České Budějovice - Karlovy Vary 1:0 (22. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 28. minutě bylo vyrovnáno. Po parádní Procházkově přihrávce mezi nohama mířil přesně karlovarský Dávid Gríger.

České Budějovice - Karlovy Vary 1:1 (28. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrovské štěstí stálo ve 30. minutě při Frodlovi. Gulaš z brejku trefil horní tyč, puk se odrazil zpátky do brankoviště. Dorážejícího Kondelíka pak na poslední chvíli zastavil karlovarský muž s maskou.

České Budějovice - Karlovy Vary, domácí Gulaš trefil tyčku a z dorážky neuspěl ani KondelíkVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovy Vary otočily skóre ve 35. minutě. Gríger sice při pokusu o střelu promáchl, stačil ale ještě kotouč posunout k O. Procházkovi, který ho poslal do Hrachovinovy branky.

České Budějovice - Karlovy Vary 1:2 (35. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor se složitě dostával do šancí, pomohl mu ale kapitán Gulaš, který v 52. minutě střelou z pravého kruhu vyrovnal na 2:2.

České Budějovice - Karlovy Vary 2:2 (52. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě fauloval karlovarský O. Beránek kolenem na koleno Štencla, který zůstal v bolestech ležet na ledě. Sudí šli zákrok přezkoumat k videu a Beránka vyloučili na pět minut a do konce zápasu.

České Budějovice - Karlovy Vary, faul hostujícího O. Beránka na ŠtenclaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A s dlouhou přesilovkou si Jihočeši věděli rady. Kondelík našel zadovkou Harrise, jenž už neměl problém trefit odkrytou klec - 3:2.

České Budějovice - Karlovy Vary 3:2 (56. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Početní výhoda Českých Budějovic pochopitelně pokračovala a byl to opět Harris a znovu do poloprázdné branky, kdo zvyšoval na 4:2.

České Budějovice - Karlovy Vary 4:2 (58. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Frustraci Karlových Varů pak dokumentoval Redlich, který mohl být rád, že za naražení Valského na hrazení dostal jen menší trest.

České Budějovice - Karlovy Vary, faul hostujícího Redlicha na ValskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:
Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Valský (Pech, M. Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (Kondelík, Pýcha), 58. Harris (Gulaš, Kondelík) - 28. Gríger (O. Procházka, T. Rachůnek), 35. O. Procházka (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Mejzlík - Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:5, navíc Ordoš - O. Beránek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5702.
České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera - Gulaš, Kondelík, Ordoš - F. Přikryl, Harris, Kubík - Valský, Pech, M. Toman - Vopelka, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.
Karlovy Vary: Frodl - D. Mikyska, Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa - O. Beránek, Černoch, Kangasniemi - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - Kružík, Hladonik, T. Redlich - Koffer, Kofroň, Matyáš Adámek. Trenér: Eismann.