SESTŘIH: Hradec udolal kladenské Rytíře

Hokejisté Hradce Králové přerušili sérii porážek. Na domácím ledě přehráli Kladno 4:2 a z bodového zisku se radovali po čtyřech nezdarech. Vítěznou branku zaznamenal obránce Aleš Pavelka. Kladno poprvé po dvou kolech nebodovalo.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. Rytíři Kladno 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kladenští mohli jít v Hradci do vedení, ale Kanaďan Sideroff v přesilovce svou příležitost nevyužil.

Hradec Králové - Kladno, šance SideroffaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A během téhož oslabení se Mountfield dostal do brejku, který Středočeši hasili nedovoleným zákrokem. Nařízeného trestného střílení se ujal Blain, na Bowa však nevyzrál.

Hradec Králové - Kladno, neproměněný nájezd BlainaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 9. minutě už se domácí fanoušci radovali. V přesilovce se trefil Perret a zajistil Mountfieldu vedení.

Hradec Králové - Kladno 1:0 (9. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 16. minutě Kladno srovnalo. Svým premiérovým zásahem v kladenském dresu zazářil americký obránce Martenet.

Hradec Králové - Kladno 1:1 (16. Martenet)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže z vyrovnání se Rytíři radovali pouze 21 sekund. Vedení domácím vrátil Estephan.

Hradec Králové - Kladno 2:1 (17. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

63 sekund před první sirénou se Východočeši radovali potřetí. Autorem další trefy Hradce byl Pavelka.

Hradec Králové - Kladno 3:1 (19. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvoubrankové vedení si však Mountfield do kabin neodnesl. Dvě sekundy před přestávkou vrátil Kladno do hry Tralmaks.

Hradec Králové - Kladno 3:2 (20. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno se v závěru odhodlalo ke hře bez brankáře, ale cestu k vyrovnání nenašlo. Naopak Jergl do prázdné branky zpečetil výhru Mountfieldu.

Hradec Králové - Kladno 4:2 (60. Jergl) Video: Tipsport Extraliga / BPA

47. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Perret (Šťastný, T. Pavelka), 17. Estephan (Šťastný, Miškář), 19. T. Pavelka (Pláněk, Perret), 60. Jergl (Okuliar, Lalancette) - 16. Martenet (Sideroff, Jarůšek), 20. Tralmaks. Rozhodčí: Kika, Sýkora - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4396.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Marcel, Gaspar - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Lalancette, Okuliar - Eberle, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.
Kladno: Bow - Hejda, Voráček, Martenet, Ticháček, Slováček, Veber - Kusý, Jarůšek, Sideroff - Jágr, Pytlík, Tralmaks - Smoleňák, Melka, M. Procházka - O. Bláha, Babka, Vimmer. Trenér: Vejvoda.