SESTŘIH: V repríze loňského semifinále začal lépe Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové zvládli vstup do předkola play off, Vítkovice porazili v repríze loňského semifinále 4:3. Mountfield měl výraznou střeleckou převahu, Ostravané ale zůstávali ve hře díky nedisciplinovanosti Mountfieldu, všechny tři góly hosté vstřelili v přesilovkách. Vítěznou trefu Východočechů zaznamenal ve 46. minutě - rovněž při hře v početní převaze - Lalancette.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Vitkovice Ridera 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mnohem aktivněji vstoupil do zápasu Mountfield, hosty ale držel gólman Klimeš. Tak jako v osmé minutě při zakončení Eberleho.

Hradec Králové - Vítkovice, šanci domácího Eberleho kryl KlimešVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 12. minutě se vedení ujali hosté. Při přesilové hře nápřahem pálil francouzský obránce Yohann Auvitu, puk štrejchnul o hokejku hradeckého Pilaře a Pařík už nestihl zareagovat.

Hradec Králové - Vítkovice 0:1 (12. Auvitu)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže vítkovická radost měla krátkého trvání, přesně po 100 vteřinách totiž bylo vyrovnáno. Mezi betony mířil Kevin Klíma.

Hradec Králové - Vítkovice 1:1 (14. Kev. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Necelé tři minuty před koncem úvodní části si hosté vzali nejtěsnější náskok zpět. A opět to bylo při přesilovce. Rihards Bukarts si od modré sjel blíže k Paříkově brance a vypálil přesně pod víko.

Hradec Králové - Vítkovice 1:2 (18. Rih. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Při další vítkovické přesilovce lapil Pařík ránu Barinky a na ledě se pak do sebe pustilo několik hráčů. Na větší potyčku ale i díky zásahu čárových rozhodčích nedošlo.

Hradec Králové - Vítkovice, po zakončení hostujícího Barinky došlo na strkaniciVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Při oslabení ujel vítkovické obraně Tomáš Pavelka a bylo srovnáno.

Hradec Králové - Vítkovice 2:2 (28. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec mohl jít do vedení ve 34. minutě. Klimeš ale vychytal Jergla i dorážejícího Jaspera.

Hradec Králové - Vítkovice, vítkovický Klimeš vychytal Jergla i JasperaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Když Jordan Perret ve 45. minutě poslal domácí do vedení 3:2, znamenalo to, že se Hradec prosadil při hře v plném počtu, oslabení i v přesilovce.

Hradec Králové - Vítkovice 3:2 (45. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice vzápětí šly navíc po faulu Grmana znovu do čtyřech a Lalancette opět v přesilovce zvýšil na 4:2.

Hradec Králové - Vítkovice 4:2 (46. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Využitá početní výhoda i na druhé straně ovšem dala hostům naději. Stuart Percy v 53. minutě puk perfektně pověsil pod horní tyč.

Hradec Králové - Vítkovice 4:3 (54. Percy)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodčí v závěru ještě domlouvali královehradeckému Patriku Miškářovi. To už bylo ale vše.

Hradec Králové - Vítkovice, rozhodčí domlouvají královéhradeckému MiškářoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:
Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Kevin Klíma (Okuliar, Jergl), 28. T. Pavelka, 45. Perret (Kevin Klíma, McCormack), 46. Lalancette (T. Pavelka, Šťastný) - 12. Auvitu (Fridrich, M. Barinka), 18. Rihards Bukarts (Auvitu, Krieger), 53. Percy (Rihards Bukarts, Raskob). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - J. Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 4545.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, P. Marcel - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Dej, Chlán, M. Kalus - Lednický, Claireaux, R. Půček. Trenér: Trnka.