SESTŘIH: Vary rozhodly v prodloužení, Kometa padla potřetí v řadě

Hokejisté Karlových Varů porazili v 28. kole Tipsport extraligy na svém ledě Kometu Brno 3:2 po prodloužení. O vítězství Energie rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení Vít Jiskra. Moravané si připsali již třetí porážku v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Kometa Brno 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometu mohl poslat v polovině první třetiny do vedení Jakub Flek, v samostatném nájezdu však pozorného Frodla nepřekonal.

Karlovy Vary - Brno, šance FlekaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se přeci jen dočkali vedení, když se v 16. minutě prosadil Jakub Kos, který dorazil do odkryté branky střelu Vincoura.

Karlovy Vary - Brno 0:1 (16. Kos)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté si však vedení dlouho neužili. O necelou minutu později v přesilovce pět na tři prostřelil Jana Kavana, jenž debutoval v extralize, Ondřej Procházka a srovnal na 1:1.

Karlovy Vary - Brno 1:1 (17. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A namlsaní domácí neměli dost. V poslední sekundě poslal Energii do vedení Dávid Gríger, jehož dorážku ještě musel posvětit videorozhodčí. Asistenci si připsal i Procházka, který při zakončení však schytal tvrdý zásah do obličeje od Zdeňka Okála, jenž ovšem zůstal nepotrestán.

Karlovy Vary - Brno 2:1 (20. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Energie se dočkala přesilové hry ve třetí třetině, jenže místo potvrzení výhry v ní inkasovala. Stříteský dostal mizernou přihrávku na modrou čáru, bruslí kotouč pouze přikopl Jakubu Flekovi a brněnský útočník z brejku nezaváhal a prosadil se proti svému bývalému klubu - 2:2.

Karlovy Vary - Brno 2:2 (42. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Fantastický moment vytasil v 51. minutě Dominik Frodl, když parádním zákrokem lapačkou vychytal Martina Zaťoviče a zlikvidoval brněnské přečíslení.

Karlovy Vary - Brno, zákrok FrodlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro Západočechy rozhodl v 64. minutě utkání Jiskra, Karlovy Vary si tak připsaly dva body za výhru 3:2 po prodloužení.

Karlovy Vary - Brno 3:2 pp (64. Jiskra)Video: Tipsport Extraliga / BPA

28. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. O. Procházka (Gríger, Jiskra), 20. Gríger (O. Procházka, Jiskra), 64. Jiskra (Redlich, Bartejs) - 16. J. Kos (Ďaloga, Vincour), 45. Flek. Rozhodčí: Ondráček, Jaroš - Gerát, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3315.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, Havlín, Bartejs, Pulpán, A. Rulík - Kangasniemi, Gríger, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Hladonik - O. Procházka, Jiskra, Zetterberg - Kofroň, R. Přikryl, Redlich. Trenér: Bruk.
Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Lintuniemi, Kaňák - Moses, Cingel, Pospíšil - Flek, Kollár, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.