SESTŘIH: Kladno přehrálo Litvínov, po osmi porážkách konečně vyhrálo

Kladno dokázalo konečně prolomit černou sérii osmi porážek v řadě, na vlastním ledě porazilo Litvínov 3:0. Po první třetině, která moc šancí nepřinesla, se ve 27. minutě prosadil v přesilovce Pytlík, náskok zvýšil po osmi minutách Martin Procházka. Výhru pečetil gólem do prázdné branky tři minuty před koncem Kusý. Díky třem bodům se domácí posunuli na 14. místo, pod sebe poslali Vítkovice.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Verva Litvínov 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Krátce po začátku utkání pálil z mezikruží litvínovský Petr Koblasa, kladenský gólman Adam Brízgala ho ale vychytal.

Kladno–Litvínov, velká šance LitvínovaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský obránce Jake Dotchin poslal tvrdým hitem k zemi bývalého spoluhráče Nicolase Hlavu.

Kladno–Litvínov, hit kladenského DotchinaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno šlo ve 26. minutě po využité přesilovce do vedení 1:0, trefil se Jaromír Pytlík, gólovou nahrávku zapsal Radek Smoleňák.

Kladno–Litvínov 1:0 (27. Pytlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský Martin Procházka tečoval střelu Dotchina a ve 35. minutě zvýšil na 2:0.

Kladno–Litvínov 2:0 (35. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru Rytířů pečetil gólem na 3:0 do prázdné branky Denis Kusý.

Kladno–Litvínov 3:0 (59. Kusý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

24. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. M. Procházka (Dotchin, Melka), 59. Kusý (Babka, Brízgala). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2493.
Kladno: Brízgala – Hejda, Dotchin, Martenet, Ticháček, Slováček, Babka – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Frolík, Pytlík, Sideroff – M. Procházka, Melka, Smoleňák – O. Bláha, Jarůšek, Strnad. Trenér: Vejvoda.
Litvínov: Tomek – Zeman, Zile, Demel, Czuczman, Baránek, Šalda, Baláž – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Koblasa, Kirk, Abdul – Kudrna, Zygmunt, Maštalířský – Válek, Gut, Havelka. Trenér: Mlejnek.