SESTŘIH: Litvínov doma opět dominoval. Tentokrát zakroutil krkem olomouckým Kohoutům

Litvínov potvrdil pozici nejlepšího týmu hokejové extraligy na domácím ledě a na Stadionu Ivana Hlinky nedal šanci Olomouci. Verva o vítězství rozhodla během prostředního dějství, kdy třikrát udeřila. Výhru 4:1 režíroval dvougólový Petr Koblasa.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Olomouc 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodní části branka nepadla. Hlavní zásluhu na tom měl olomoucký gólman Konrád, jenž zlikvidoval všechny šance Vervy.

Litvínov - Olomouc, šance domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První trefa přišla až ve 28. minutě. Přesilovku využil Ondřej Kaše a poslal Vervu do vedení.

Litvínov - Olomouc 1:0 (28. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě dodal Litvínovským klid po přihrávce Kudrny Koblasa.

Litvínov - Olomouc 2:0 (36. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 38. minutě utkání skončilo pro olomouckého Orsavu, který si vysloužil trest do konce utkání.

Litvínov - Olomouc, faul hostujícího OrsavyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třetina hrůzy pro Hanáky vyvrcholila 20 sekund před přestávkou. Druhý zásah dne si připsal Koblasa a dodal Severočechům klid před závěrečnou dvacetiminutovkou.

Litvínov - Olomouc 3:0 (40. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 53. minutě zaznamenal čestný úspěch Olomouce Kusko.

Litvínov - Olomouc 3:1 (53. Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

17 sekund před koncem uzavřel skóre trefou do prázdné branky Kudrna a podtrhl litvínovské vítězství 4:1.

Litvínov - Olomouc 4:1 (60. Kudrna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

39. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Olomouc 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. O. Kaše (Jaks, Abdul), 36. Koblasa (A. Kudrna), 40. Koblasa (O. Kaše, Baránek), 60. A. Kudrna - 53. Kusko (P. Musil, Sirota). Rozhodčí: Sýkora, Veselý - Hynek, Zíka. Vyloučení: 8:9, navíc Orsava (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3538.
Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, T. Urban - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, T. Černý, Švrček, Škůrek, A. Rutar - Navrátil, P. Musil, Kusko - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Menšík - Anděl. Trenér: J. Tomajko.