SESTŘIH: Liberec si poradil s Boleslaví, derby ovládl posedmé za sebou

Liberečtí Bílí Tygři v pátečním 40. kole hokejové extraligy přehráli na boleslavském ledě Bruslaře 4:1 a prodloužili tím sérii vítězství v regionálním derby na sedm zápasů. Skóre zápasu otevřeli v první třetině dvěma brankami liberečtí Birner a Filippi, v druhé části navýšil náskok Najman. V závěrečném dějství sice snížil boleslavský Závora, jeho zásah však prohru Boleslavi neodvrátil. Na konci utkání Vlach zpečetil výhru Severočechů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. Bílí Tygři Liberec 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 12. minutě v přesilovce šli do vedení Tygři. Zpoza branky domácích se kotouč dostal k volnému Tomáši Filippimu, který z první prostřelil brankáře Růžičku.

Mladá Boleslav - Liberec 0:1 (12. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě hokejisté Liberce odskočili na rozdíl dvou branek. A tentokrát těsně po konci početní výhody. Oscar Flynn dostal kotouč k Michalu Birnerovi a ten přesnou trefou z předbrankového prostoru navýšil vedení hostů.

Mladá Boleslav - Liberec 0:2 (15. Birner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výrazně aktivnější Bílí Tygři mohli přidat další trefu v přesilovce. Tomáš Filippi napřáhl z levého kruhu a orazítkoval vzdálenější tyč Růžičkovy branky.

Mladá Boleslav - Liberec, liberecký Filippi trefil pouze tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec ve druhé třetině odskočil už na rozdíl tří branek. Adam Najman získal rychlost, obhodil puk přes obránce Boleslavi a po pravé straně se dostal až k Růžičkovi, jehož prostřelil mezi betony.

Mladá Boleslav - Liberec 0:3 (24. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslařský klub se dočkal naděje ve 42. minutě. První gól Středočechů vstřelil Jan Závora, který byl před brankou důrazný a nadvakrát dorazil za Krále střelu Pavlíka.

Mladá Boleslav - Liberec 1:3 (42. Závora)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru utkání se liberecký Jaroslav Vlach dostal na modré čáře k odraženému puku a usměrnil kotouč do odkryté branky Bruslařů na konečných 1:4.

Mladá Boleslav - Liberec 1:4 (60. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

40. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Závora (F. Pavlík, O. Roman) - 12. Filippi (Faško-Rudáš, A. Najman), 15. Birner (Flynn, Bulíř), 24. A. Najman, 60. Vlach (Filippi). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Gerát, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 3874.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Čech, Lintuniemi, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Fořt, Skalický - Rohlík, O. Roman, Malát - Rohdin, Järvinen, Dvořáček - Závora, Pitule, Krivošík. Trenér: R. Král.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Kolmann, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Peréz, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.