SESTŘIH: Olomouc ubránila těsné vedení před Libercem a potvrdila výbornou formu

Hokejisté Olomouce přivítali ve 24. kole extraligy Liberec, po 60 minutách mohli být s výsledkem spokojeni, Severočechy porazili 3:2. Bílý Tygři přitom začali dobře, už ve 3. minutě šli do vedení. Kohouti ale během 41 vteřin skóre otočili, na 3:1 zvýšil na začátku třetí třetiny Kunc. Naději Liberci dal dvanáct minut před koncem Ivan. Hanáci už ale těsné vedení ubránili a připsali si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Bílí Tygři Liberec 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Liberecký útočník Michal Birner zakončil ve třetí minutě únik dva na jednoho střelou na vyrážečku Branislava Konráda, asistenci si připsal Michal Bulíř, hosté vedli 1:0.

Olomouc–Liberec 0:1 (3. Birner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Forvard Olomouce Lukáš Klimek propálil v sedmé minutě libereckého gólmana Daniela Krále, domácí srovnali na 1:1.

Olomouc–Liberec 1:1 (7. Klimek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Slovinský útočník ve službách Olomouce Rok Macuh vsítil další gól domácích, ti za 41 vteřin otočili průběh zápasu a vedli 2:1.

Olomouc–Liberec 2:1 (8. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Střela olomouckého Lukáše Nahodila orazítkovala tyč liberecké svatyně.

Olomouc–Liberec, tyčka olomouckého NahodilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Michal Kunc z Olomouce se ve 42. minutě prosadil po krásné individuální akci, domácí vedli již 3:1.

Olomouc–Liberec 3:1 (42. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberecký obránce Michal Ivan využil přesilovku, Severočeši snížili ve 48. minutě na 2:3.

Olomouc –Liberec 3:2 (48. Ivan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bílý Tygři byli kousek od vyrovnání, v 52. minutě nastřelil Ronald Knot tyčku olomoucké branky.

Olomouc–Liberec, tyčka libereckého Knota v 52. minutěVideo: Tipsport Extraliga / BPA

24. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Klimek (Rašner, Nahodil), 8. Macuh (Kunc, Sirota), 42. Kunc (Anděl) – 3. Birner (Bulíř, J. Vlach), 48. Ivan (Filippi). Rozhodčí: Obada, Vrba – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4103.
Olomouc: Konrád – Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Sirota, Švrček, Rašner, Ozols – Bambula, J. Knotek, Kusko – Navrátil, Nahodil, Klimek – Orsava, Macuh, J. Káňa – Anděl, Menšík, Kunc. Trenér: Tomajko.
Liberec: D. Král – Melancon, Ivan, T. Galvas, McCoshen, Knot, Budík, Derner – Kelly Klíma, Filippi, Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn - J. Vlach, Bulíř, Birner – Pekař, Šír, Pérez. Trenér: Pešán.