SESTŘIH: Liberec se udržel ve hře o přímý postup. Obrat v Olomouci režíroval hattrickem Rychlovský

Liberec zůstává ve hře o přímý postup do play off hokejové extraligy. Bílí Tygři dokázali otočit duel na ledě Olomouce a po výhře 5:2 jsou šestí s dvoubodovou ztrátou na kýženou čtvrtou příčku. Hrdinou Severočechů byl útočník Jakub Rychlovský, jenž zaznamenal hattrick.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Bílí Tygři Liberec 2:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kohouti mohli jít rychle do vedení, ale Knotek si tváří v tvář na Hrenáka nepřišel.

Olomouc - Liberec, šance domácího Knotka a následná šarvátkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 17. minutě už Hrenák kapituloval. První branku zápasu vstřelil domácí veterán Orsava.

Olomouc - Liberec 1:0 (17. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 22. minutě bylo v Olomouci ještě veseleji. I o druhý zásah Kohoutů se postaral Orsava.

Olomouc - Liberec 2:0 (22. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přesně 22 sekund po uplynutí poloviny základní hrací doby vykřesal naději pro Liberecké Jakub Rychlovský.

Olomouc - Liberec 2:1 (31. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 35. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Bílí Tygři si na Branislava Konráda nepřišli.

Olomouc - Liberec, velký závar hostůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se však přece jen dočkali. V předposlední minutě prostřední dvacetiminutovky se trefil Jaroslav Vlach.

Olomouc - Liberec 2:2 (39. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 43. minutě dovršil liberecký obrat znovu Rychlovský.

Olomouc - Liberec 2:3 (43. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 51. minutě skočil Jayce Hawryluk z trestné lavice a hned osamocen prchal na domácího brankáře Konráda, šanci ale neproměnil.

Olomouc - Liberec, gólová příležitost hostujícího HawrylukaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 53. minutě později dokonal reprezentační útočník Bílých Tygrů Rychlovský hattrick.

Olomouc - Liberec 2:4 (53. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kohouti se odhodlali k brzké hře bez brankáře, ale jejich kontaktní branka neplatila.

Olomouc - Liberec, neuznaná branka domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak výhru hostů chvíli nato zpečetil Michal Bulíř.

Olomouc - Liberec 2:5 (57. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

50. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Orsava (Klimek, Rašner), 22. Orsava (P. Musil) - 31. Rychlovský (Flynn), 39. J. Vlach (Zachar, T. Galvas), 43. Rychlovský (A. Najman, Flynn), 53. Rychlovský (Melancon, A. Najman), 57. Bulíř (Filippi, Melancon). Rozhodčí: Kika, Vrba - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4196.
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Škůrek, Rašner, L. Mareš - Navrátil, Nahodil, Kunc - Bambula, Anděl, J. Káňa - Orsava, P. Musil, Klimek - Kucsera, J. Knotek, Chmielewski. Trenér: J. Tomajko.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, Budík, Derner, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Kelly Klíma, A. Najman, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Birner - Zachar, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.