SESTŘIH: Lídr z Pardubic neponechal nic v náhodě a nadělil Hradci bůra

Extraligový lídr z Pardubic si připsal další tříbodové vítězství, když díky třem využitým přesilovkám porazil ve východočeském derby Hradec Králové 5:2. Dvakrát se prosadil Martin Kaut, hostům i tentokrát chyběl brankář Patrik Bartošák, jehož Mountfield kvůli porušení smlouvy postavil mimo mužstvo.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Velice očekávané východočeské derby nabídlo fanouškům rychlý zásah domácího Roberta Kousala ze čtvrté minuty.

Pardubice - Hradec Králové 10 (4. R . Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na konci první a na začátku druhé části hrály Pardubice přesilovku 5 na 3, jenže nevyužily ji, a tak – jak velí hokejové zákonitosti – přišel trest v podobně hradeckého vyrovnání, když se po objetí pardubické branky prosadil Okuliar.

Pardubice - Hradec Králové 1:1 (24. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí ale Pardubice dostaly další přesilovku, kterou tentokrát využil Martin Kaut a vrátil domácím vedení.

Pardubice - Hradec Králové 2:1 (26. Kaut M.)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě uklidnil příznivce Dynama svou druhou trefou Martin Kaut, jenž se opět prosadil v přesilovce.

Pardubice - Hradec Králové 3:1 (46. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o tři minuty později dal definitivní razítko na výhru Dynama Cienciala.

Pardubice - Hradec Králové 4:1 (49. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 54. minutě přece jen vykřesal Mountfield naději. Svým třetím gólem v sezoně snížil na 2:4 z pohledu Hradce Šťastný.

Pardubice - Hradec Králové 4:2 (54. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítězství Dynama stvrdil gólem do prázdné branky Mandát. Dynamo tak přerušilo sérii dvou porážek v řadě a nadále kraluje extraligové tabulce.

Pardubice - Hradec Králové 5:2 (59. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

22. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. R. Kousal (T. Zohorna, Čerešňák), 26. M. Kaut (Radil), 46. M. Kaut (L. Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, T. Zohorna), 59. Mandát - 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Bučko - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - M. Chalupa, Pilař, Šťastný. Trenér: T. Martinec.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.