SESTŘIH: Plzeň rozdrtila Mladou Boleslav. Led zaplavili plyšáci, došlo i na bitku

Plzeň v rámci 24. kola hokejové extraligy rozstřílela tápající Mladou Boleslav 5:0. Západočeši byli od úvodního hvizdu jednoznačně lepším týmem, prosadili se ve všech třetinách. Achillovou patou Bruslařů byla oslabení, v nich poslední tým soutěže inkasoval hned čtyřikrát. Po první brance domácích zasypali diváci ledovou plochu plyšáky, jednalo se o charitativní akci pro plzeňskou fakultní nemocnici.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. BK Mladá Boleslav 5:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V přesilové hře se střelou z pravého kruhu prosadil finský útočník v dresu Plzně Aleksi Rekonen, asistenci zapsali Tim Söderlund a Petr Zámorský, Západočeši šli do vedení 1:0.

Plzeň – Mladá Boleslav 1:0 (8. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po zásahu Rekonena domácí fanoušci zaházeli led plyšáky. Jednalo se o vyjádření podpory dětskému oddělení FN Plzeň, kam hračky po utkání poputují.

Plzeň – Mladá Boleslav, po gólu Plzně zasypali led plyšáci na dobrou věcVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jakub Lev z Plzně nastřelil ranou z první tyč.

Plzeň – Mladá Boleslav, tyčka plzeňského LvaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jakub Pour ve 29. minutě využil trefou z voleje přesilovku, Plzeň navýšila vedení na 2:0.

Plzeň – Mladá Boleslav 2:0 (29. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V Plzni došlo na bitku dvou trojek, v ní se utkali domácí Michal Houdek a boleslavský Adam Jánošík.

Plzeň – Mladá Boleslav, bitka Jánošíka s HoudkemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Adrián Holešinský zvýšil devatenáct vteřin před koncem druhé třetiny na 3:0, krásnou asistenci zadovkou zapsal Jakub Pour.

Plzeň – Mladá Boleslav 3:0 (40. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jan Schleiss využil ve 49. minutě přesilovou hru, Plzeň vedla nad Boleslaví už 4:0.

Plzeň – Mladá Boleslav 4:0 (49. Schleiss)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň se opět prosadila v početní výhodě, na skrytou střelu Rekonena z 52. minuty boleslavský gólman Novotný vůbec nereagoval.

Plzeň – Mladá Boleslav 5:0 (52. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

24. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Rekonen (Söderlund, Zámorský), 29. Pour (Laakso, Holešinský), 40. Holešinský (Pour, Rekonen), 49. Schleiss (Zámorský, Lev), 52. Rekonen (Holešinský, Laakso). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 5:8, navíc Houdek – Jánošík oba 5 min., Lantoši 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 3469.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Houdek – Schleiss, Mertl, Holešinský – Lev, Indrák, Söderlund – Rekonen, Jansa, Pour – Matýs, P. Straka, Hrabík. Trenér: Kořínek.
Mladá Boleslav: F. Novotný – Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, F. Pavlík, Bernad, A. Čech – Lantoši, Fořt, Skalický – Aaltonen, Järvinen, Suchý – Krivošík, Malát, Šmerha – Rohdin, Závora, Dvořáček. Trenér: R. Král.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.