SESTŘIH: Boleslav udržela naději. V Plzni zářil Skalický

Hokejisté Mladé Boleslavi udrželi teoretickou šanci na postup do předkola play off. Výhru Bruslařů 5:3 na ledě Plzně režíroval dvěma zásahy slovenský forvard Pavol Skalický. Středočeši ztrácejí na dvanácté Karlovy Vary dvě kola před koncem základní části čtyři body. Plzeň je jedenáctá.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. BK Mladá Boleslav 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skvělá zpráva přišla pro fanoušky Škodovky ještě před úvodním buly. Domácí klub oznámil, že oblíbenec plzeňského kotle Tim Söderlund bude na západě Čech pokračovat i v nadcházející sezoně. Švédský forvard však do dnešního duelu nezasáhne - stále se zotavuje po zranění, které mu způsobil obránce Pardubic Michal Houdek.

Plzeň - Mladá Boleslav, ceremoniál pro domácího SöderlundaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První slovo zápasu patřilo Bruslařům. V 7. minutě poslal Boleslav z přesilovky do vedení Skalický.

Plzeň - Mladá Boleslav 0:1 (7. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Puk, který vyletěl z ledové plochy, rozradostnil malou fanynku Škodovky.

Plzeň - Mladá Boleslav, puk udělal mladé fanynce radostVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 17. minutě po krásném průniku Lantošiho navýšil náskok Středočechů ranou z voleje Ondřej Roman.

Plzeň - Mladá Boleslav 0:2 (17. O. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned na startu druhé třetiny putoval na trestnou lavici za tvrdý atak na Holešínského hostující Skalický.

Plzeň - Mladá Boleslav, ostrý faul hostujícího SkalickéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A přesilovkou Západočeši nepohrdli. O snížení se postaral Jakub Pour.

Plzeň - Mladá Boleslav 1:2 (23. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 34. minutě se domácí hluční fanoušci radovali podruhé. Svůj dvanáctý zásah v sezoně zaznamenal Aleksi Rekonen a srovnal skóre.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:2 (34. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do vedení mohl domácí poslat kapitán Jan Schleiss, ale ve velké šanci zklamal.

Plzeň - Mladá Boleslav, šance domácího SchleisseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedáš, dostaneš. Ve 49. minutě poslal Bruslaře do vedení Gardoň.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:3 (49. Gardoň)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o pouhých 64 sekund později již vedla Boleslav 4:2.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:4 (50. Lintuniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jiskřičku naděje pro Škodovku vykřesal v 55. minutě nejproduktivnější bek Plzně Zámorský.

Plzeň - Mladá Boleslav 3:4 (55. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru Bruslařů zpečetil do prázdné branky Skalický.

Plzeň - Mladá Boleslav 3:5 (59. Skalický)Video: Tipsport Extraliga / BPA

50. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. Pour (Laakso, Mertl), 34. Rekonen (Mertl, Kvasnička), 55. Zámorský (M. Indrák, Rekonen) - 7. Skalický (Lantoši, Pyrochta), 17. O. Roman (Lantoši, Malínek), 49. Gardoň (Krivošík), 50. Lintuniemi (O. Roman, Lantoši), 59. Skalický. Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 3157.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Kvasnička, Bučko, Laakso - Schleiss, M. Indrák, Holešinský - Rekonen, Mertl, Pour - Matýs, Benák, P. Straka - Šiler, M. Soukup, Jansa. Trenér: Kořínek.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Štibingr - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, Gardoň - J. Stránský, Hradec, Krivošík - Zvagulis, Závora, Malínek. Trenér: R. Král.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.