SESTŘIH: Sparta přejela Hradec a bodovala podeváté za sebou

Hokejisté pražské Sparty přehráli v 50. kole extraligy Hradec Králové před téměř patnácti tisíci diváky v O2 Areně 4:1. Svěřenci trenéra Pavla Grosse bodovali podeváté v řadě a před play off se pyšní vynikající formou. Východočeši naopak padli potřetí za sebou a propadli se na devátou příčku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Mountfield HK 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní branku fanoušci v O2 Areně čekali pouze do 6. minuty. K radosti většiny diváků poslal Spartu do vedení Pavel Kousal.

Sparta - Hradec Králové 1:0 (6. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec se poprvé prosadil ve 24. minutě. Stav duelu srovnal Tamáši.

Sparta - Hradec Králové 1:1 (24. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost z vyrovnání ovšem Mountfieldu dlouho nevydržela. V 28. minutě strhl vedení na stranu domácích Buchtele.

Sparta - Hradec Králové 2:1 (28. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemné poranění jazyka způsobil sparťanu Miklišovi hradecký Eberle. Krvavý šrám tak sparťanský doktor ošetřil přímo na střídačce.

Sparta - Hradec Králové, krvavé zranění domácího MiklišeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Parádní hit předvedl sparťan Sobotka, když sroloval hradeckého zadáka Blaina.

Sparta - Hradec Králové, domácí Sobotka si u mantinelu počkal na BlainaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 40. minutě dodal Pražanům klid zásah Stephena Harpera.

Sparta - Hradec Králové 3:1 (40. Harper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě dostal Najman od Krejčíka křižnou přihrávku, ovšem navzdory odkryté brance trefil pouze tyč.

Sparta - Hradec Králové, sparťanský Najman trefil pouze tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě mohl náskok Sparty zvýšit Kousal, ovšem proti němu se „kousl“ hradecký brankář Laurikainen, jenž předvedl bravurní zákrok.

Sparta - Hradec Králové, skvělý zákrok hostujícího LaurikainenaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru Pražanů 4:1 zpečetil svým druhým zásahem Pavel Kousal.

Sparta - Hradec Králové 4:1 (59. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

50. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. P. Kousal (O. Najman), 28. Buchtele (P. Kousal, Mikliš), 40. Harper (Lajunen), 59. P. Kousal (Mozík) - 24. Tamáši (Perret). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Frodl, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 14.672.
Sparta: Kořenář - Beaudin, Irving, Moravčík, Kempný, Krejčík, Mikliš, Mozík - Řepík, Sobotka, Forman - Hrabík, Horák, D. Vitouch - P. Kousal, O. Najman, Buchtele - Kassian, Lajunen, Harper. Trenér: Hořava.
Hradec Králové: Laurikainen - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, Marcel - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan,Eberle - Zámečník, Miškář, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.