SESTŘIH: Liberec zaskočil favorita, Sparta doma nestačila

Hokejisté Sparty v devátém kole Tipsport extraligy překvapivě prohráli s Libercem 1:4. Severočeši si připsali třetí výhru v řadě, Pražané podruhé ze tří posledních zápasů padli.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Bílí Tygři Liberec 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Slavnostní nádech měl úvod utkání mezi Spartou a Libercem. Petr Ton oslavil v neděli padesáté narozeniny. S gratulací přispěchalo vedení pražského klubu, bývalý vynikající útočník se dočkal aplausu fanoušků v zaplněné O2 Areně.

Sparta-Liberec, oslava narozenin Petra TonaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté začali v O2 Areně bez respektu a už ve čtvrté minutě se dočkali odměny, kdy je poslal přesnou ranou do levé šibenice Kovářovy branky Michal Ivan.

Sparta-Liberec 0:1 (4. Ivan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se vyrovnání dočkala v 17. minutě, kdy Řepíkovu přihrávku využil bombou v přesilové hře Michal Kempný.

Sparta - Liberec 1:1 (17. Kempný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté si vzali vedení zpět přesně v polovině utkání díky trefě Melancona, který přesně tečoval Najmanovu přihrávku.

Sparta - Liberec 1:2 (30. Melancon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Precizně bránící hosté ve 43. minutě udeřili potřetí. Parádní ranou prostřelil Kováře Adam Najman a hosté vedli už o dvě branky.

Sparta - Liberec 1:3 (45. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťané zkusili dvě a půl minuty před koncem odvolat brankáře, což hosté vzápětí potrestali gólem do prázdné branky, trefil se Tomáš Filippi a definitivně vzal Pražanům šanci na zisk aspoň bodu.

Sparta - Liberec 1:4 (58. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Kempný (Řepík) - 4. M. Ivan (Rychlovský, Filippi), 30. Melancon (A. Najman, Flynn), 45. A. Najman (Hawryluk, Melancon), 58. Filippi. Rozhodčí: Pražák, Květoň - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9355.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Krejčík, Irving, Kempný, Moravčík, Němeček, Mikliš - Řepík, Sobotka, M. Forman - Kestner, R. Horák, P. Kousal - Hauser, J. Lajunen, Buchtele - D. Vitouch, O. Najman, Konečný. Trenér: Gross.
Liberec: Hrenák - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Flynn, A. Najman, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán...