SESTŘIH: Vítězná šňůra Brna končí. Kometa na ledě mistra tvrdě narazila

Mistrovský Třinec přehrál ve 39. kole hokejové extraligy Brno 5:1 a přerušil pětizápasovou vítěznou šňůru Komety. Hrdinou Ocelářů byl autor dvou branek David Cienciala.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Brno 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre se v Třinci měnilo již po 194 sekundách. Perfektní kombinaci prvního útoku zužitkoval Martin Růžička a poslal Oceláře do vedení.

Třinec - Brno 1:0 (4. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A po 13 sekundách bylo pro Kometu ještě hůř. Svůj první zásah po výměně z Pardubic zaznamenal v třineckém dresu David Cienciala.

Třinec - Brno 2:0 (4. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Přesně v polovině utkání navýšil třinecké vedení opět Cienciala.

Třinec -Brno 3:0 (30. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 37. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro Brňany bývalý hráč domácích Marcinko.

Třinec - Brno 3:1 (37. Marcinko) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže závěrečný nápor Komety se nekonal. Naopak. Ve 54. minutě zužitkoval přesilovku Nestrašil.

Třinec - Brno 4:1 (54. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před závěrečnou sirénou se do prázdné branky trefil Voženílek a zpečetil vítězství Třince.

Třinec - Brno 5:1 (60. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

39. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. M. Růžička (A. Nestrašil), 4. Cienciala (J. Jeřábek), 30. Cienciala (Kundrátek, Helewka), 54. A. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 60. D. Voženílek (A. Nestrašil) - 37. Marcinko (Ščotka). Rozhodčí: Mejzlík, Šír - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4079.
Třinec: Mazanec - Polášek, Smith, KundrátekNedomlel, Marian Adámek, J. Jeřábek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Hel, ewka, P. Vrána, Cienciala - Walega, Miloš Roman, Sikora - Haas, Holinka, Dravecký. Trenér: Moták.
Brno: D. Furch - Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, Holland, L. Kaňák, Hrbas - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Kollár, Okál - Kohout, J. Kos, Vincour. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.