SESTŘIH: Třinec porazil České Budějovice, o vítězství rozhodl již v první třetině a natáhl bodovou sérii

Hokejisté Třince přivítali ve 24. kole extraligy České Budějovice, o svém triumfu 3:2 rozhodli už během úvodní třetiny. V ní se postupně prosadili Voženílek, Kundrátek a Čacho. Naději pro Motor vykřesal ve druhé třetině Ordoš, pět minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky Toman. Oceláři už výsledek do konce zápasu ubránili, a protáhli tak bodovou sérii už na 16 zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Banes Motor Č. Budějovice 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Třinec ocenil před zápasem budějovického beka Milana Douderu, ten působil u Ocelářů devět sezon.

Třinec – České Budějovice, předzápasový ceremoniál DouderyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovičtí útočníci Jáchym Kondelík s Janem Ordošem si špatně předali puk, čehož využil domácí Richard Pánik, ten skvěle předložil kotouč Danielu Voženílkovi, který se ve třetí minutě prosadil střelou mezi betony gólmana Dominika Hrachoviny – a poslal tak Oceláře do vedení 1:0.

Třinec – České Budějovice 1:0 (3. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tomáš Kundrátek, bek Ocelářů, se v 17. minutě prosadil ranou z pravého kruhu, zvýšil vedení domácích na 2:0.

Třinec – České Budějovice 2:0 (17. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký útočník Viliam Čacho v 19. minutě šikovně tečoval ránu Martina Marinčina, Oceláři vedli už 3:0.

Třinec – České Budějovice 3:0 (19. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovický forvard Jan Ordoš se ve 38. minutě prosadil ranou z pravého kruhu na bližší tyč, Jihočeši snížili v Třinci na 1:3.

Třinec – České Budějovice 3:1 (38. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Budějovic Matěj Toman se dostal k dorážce, bekhendem propálil Marka Mazance a snížil na 2:3.

Třinec – České Budějovice 3:2 (55. Toman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

24. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec – Banes Motor České Budějovice 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. D. Voženílek (Pánik), 17. Kundrátek (Doktor, M. Roman), 19. Čacho (Marinčin) – 38. Ordoš (Gulaš), 55. Toman (Kachyňa, M. Doudera). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Blažek, Lederer. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3779.
Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Polášek, Nedomlel – D. Voženílek, P. Vrána, Pánik – M. Růžička, Sikora, Nestrašil – Hrehorčák, M. Roman, Doktor – Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina (21. Strmeň) – Pýcha, Štencel, Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Simon, Harris, Kubík – M. Beránek, Toman, F. Přikryl – Valský, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.