SESTŘIH: Bleskový gól Oceláře nezlomil, Litvínov bez šance

Hokejisté Třince porazili ve 46. kole Tipsport extraligy na svém ledě Litvínov 5:2. Za hosty se dvakrát prosadil lotyšský obránce Zile, branky vítězů si připsali Daňo, Hudáček, Čacho a dvakrát Nestrašil.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Verva Litvínov 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě než se mohli fanoušci ve Werk Areně pořádně usadit, už jejich Oceláři prohrávali, Litvínov poslal do vedení po 71 sekundách Zile.

Třinec–Litvínov 0:1 (2. Zile)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za domácí mohl srovnat krok Hudáček, na pozorného Zajíčka však nevyzrál.

Třinec–Litvínov, zákrok Zajíčka po pokusu HudáčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zvýšit náskok Vervy mohl krátce po začátku druhé třetiny Hlava, který však nedokázal přehodit Kacetlův beton.

Třinec–Litvínov, zákrok ZajíčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Litvínovské to brzy mrzelo. Ve 23. minutě totiž překonal Zajíčka v přesilové hře Nestrašil a bylo vyrovnáno.

Třinec–Litvínov 1:1 (23. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hostům mohl vedení vrátit útočník Hlava, ale zblízka nevyzrál na brankáře Kacetla.

Třinec - Litvínov, zákrok KacetlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinečtí trestali vzápětí. Běžela 26. minuta a Čacho poslal obhájce titulu poprvé do vedení.

Třinec–Litvínov 2:1 (26. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři obrat završili v 35. minutě, kdy na 3:1 upravil svou druhou trefou večera opět Nestrašil.

Třinec–Litvínov 3:1 (36. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov udržel na začátku třetí třetiny ve hře Zajíček, který zlikvidoval obrovskou Hudáčkovu šanci.

Třinec–Litvínov, šance HudáčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ani brankář Severočechů už nemohl o chvíli později zabránit Daňovi, který využil přesilovou hru a zvýšil už na 4:1.

Třinec–Litvínov 4:1 (42. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jasnou převahu Třince potvrdil o dvě minuty později Hudáček, který zvyšoval už na 5:1.

Třinec–Litvínov 5:1 (44. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Verva se z pěti úderů domácích za sebou aspoň částečně vzpamatovala v 48. minutě a byl to opět lotyšský bek Zile, který překonal Kacetla.

Třinec–Litvínov 5:2 (48. Zile)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za hosty ještě mohl korigovat skóre Jurčík. V ideální pozici ale vůbec netrefil třineckou svatyni.

Třinec - Litvínov, šance LitvínovaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

46. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Nestrašil (M. Růžička, D. Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (D. Voženílek, Nestrašil), 44. L. Hudáček (Kurovský) – 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Lederer, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 5031
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, M. Adámek, J. Jeřábek, Polášek – M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek – Kurovský, L. Hudáček, Daňo – Sikora, P. Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták
Litvínov: Zajíček – D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Maštalířský – Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.