SESTŘIH: Mistr se trápil, ale proti poslední Boleslavi vydřel výhru v prodloužení

Byl to tuhý boj, ale Třinec v duelu 34. kola hokejové extraligy nakonec potvrdil roli favorita a poslední Mladou Boleslav udolal 2:1 v prodloužení. Rozhodl o tom už po třinácti sekundách nastaveného času Martin Marinčin. Oceláři mohou děkovat také brankáři Kacetlovi, který zastavil 26 střel soupeře a připsal si několik skvělých zákroků.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. BK Mladá Boleslav 2:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do první příležitosti se dostali hosté. Po Rohdinově pokusu se k dorážce dostal Ondřej Roman, ale Třinec podržel skvělým zákrokem gólman Kacetl.

Třinec – Mladá Boleslav, zákrok třineckého KacetlaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký brankář se blýskl i v závěru první třetiny, kdy se výborně přesunul proti zakončení Skalického a betonem zachránil domácí od inkasování.

Třinec – Mladá Boleslav, třinecký Kacetl vytáhl další zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První změna skóre přišla až ve 42. minutě a byli to překvapivě Středočeši, kdo se radoval jako první. Sebastián Malát po asistenci Fořta nedal Kacetlovi šanci a poslal Bruslaře do vedení.

Třinec – Mladá Boleslav 0:1 (42. Malát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci domácích si na úvodní trefu Ocelářů počkali až do 54. minuty. Viliam Čacho byl sice faulovaný, ale i tak si dokázal poradit a prostřelil Růžičku.

Třinec – Mladá Boleslav 1:1 (54. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání dospělo až do prodloužení, které však trvalo pouze třináct sekund. Slovenský obránce Martin Marinčin se proháčkoval až před Růžičku a povedeným blafákem rozhodl o bodu navíc pro třinecké Oceláře.

Třinec – Mladá Boleslav 2:1 pp (61. Marinčin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Čacho (D. Voženílek, J. Jeřábek), 61. Marinčin (D. Voženílek) – 42. Malát (Fořt, Rohlík). Rozhodčí: Cabák, Šír – Blažek, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití: Diváci: 4744
Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek – M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek – A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik – Kurovský, Holinka, Hrehorčák – Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták
Mladá Boleslav: J. Růžička – Gewiese, Pyrochta, F. Pavlík, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Štibingr – Lantoši, Järvinen, Skalický – O. Rohlík, Fořt, Malát – Rohdin, O. Roman, Dvořáček – Závora, Pitule, Hradec. Trenér: Král