SESTŘIH: Vítkovická domácí mizérie pokračuje, kanonádě Dynama velel hattrickem Radil

Vítkovická domácí mizérie nebere konce. Ostravští hokejisté prohráli doma i třetí utkání nové sezony, Pardubicím podlehly vysoko 3:7. Hattrickem a jednou asistencí řídil kanonádu Dynama útočník Lukáš Radil. Východočeši bodovali i v pátém zápase ročníku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Dynamo Pardubice 3:7Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Bitvu s jedním největších favoritů extraligy začali hokejisté Vítkovic skvěle, když je proti Pardubicím poslal v 8. minutě do vedení z přesilové hry tvrdou ranou Lakatoš.

Vítkovice - Pardubice 1:0 (8. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě než fanoušci mohli řádně oslavit vedoucí branku, Pardubice srovnaly, když se ve 12. minutě prosadil Patrik Poulíček.

Vítkovice - Pardubice 1:1 (12. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjeté Dynamo o dvě minuty později zasadilo Vítkovicím další úder, po trefě Radila šel favorit poprvé do vedení.

Vítkovice - Pardubice 1:2 (14. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Divokou úvodní třetinu uzavřel 31 sekund před sirénou Raskob a na ukazateli skóre tak po dvaceti minutách svítil stav 2:2.

Vítkovice - Pardubice 2:2 (20. Raskob)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Divoký duel k radosti zaplněných tribun znovu otočil na stranu Vítkovických Dej a domácí tak vedli ve 27. minutě 3:2.

Vítkovice - Pardubice 3:2 (27. Dej)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že tohle bude večer střelců, potvrdil krátce po polovině utkání Cienciala, který potřetí překonal Machovského a srovnal na 3:3.

Vítkovice - Pardubice 3:3 (31. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Gólová hostina pokračovala už o dvě minuty později, svým druhým gólem večera se prosadil Lukáš Radil a Pardubice znovu vedly, tentokrát 4:3.

Vítkovice - Pardubice 3:4 (33. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Poprvé se Pardubičtí dostali do vedení o dvě branky po 59 sekundách třetí části, na 5:3 zvýšil ve vlastním oslabení Mandát.

Vítkovice - Pardubice 3:5 (41. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivně pohasly naděje Vítkovic v 55. minutě po Vondráčkově trefě, který zvýšil už na 6:3 pro hosty.

Vítkovice - Pardubice 3:6 (55. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

76 vteřin před koncem pak přidal sedmý pardubický gól Lukáš Radil, jenž tak dokonal hattrick a navíc si připsal jednu asistenci.

Vítkovice - Pardubice 3:7 (59. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

5. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 3:7 (2:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Lakatoš (Percy, Mueller), 20. Raskob (Percy, Kotala), 27. Dej (M. Přibyl, Mikuš) - 12. Poulíček (Bučko), 14. Radil (R. Kousal), 31. Cienciala (L. Sedlák, Hyka), 33. Radil (D. Musil), 41. Mandát, 55. Vondráček (D. Musil, Čerešňák), 59. Radil (R. Kousal, Čerešňák). Rozhodčí: Jeřábek, Cabák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5126.
Vítkovice: Machovský - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Zeleňák, Gewiese, J. Stehlík - Mueller, Krieger, J. Káňa - Lakatoš, Chlán, Fridrich - M. Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, M. Přibyl, Dej. Trenér: Holaň.
Pardubice: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, Mandát. Trenér: Varaďa.