SESTŘIH: Ordoš hattrickem zařídil Motoru skalp Sparty

Hokejisté Českých Budějovic ve 40. kole extraligy porazili doma pražskou Spartu 5:3. Pražané v zápase dokonce dvakrát vedli, Motoru se ale zápas podařilo otočit. Největší podíl na skalpu má útočník Jan Ordoš, jenž zkompletoval hattrick. Sparta tak prohrála počtvrté z posledních pěti zápasů a její ztráta na vedoucí Pardubice narostla na osm bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Sparta Praha 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se hned po 14 vteřinách dostala do vedení. Filip Chlapík byl sám před brankou domácích. Gólman Hrachovina jeho pokus sice vyrazil, odražený puk však Jan Buchtele usměrnil do sítě.

České Budějovice - Sparta 0:1 (1. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kuriózní moment nastal v 5. minutě. Irving napřáhl od modré čáry a trefil Mikuláše Hovorku do brusle. Domácímu bekovi puk ustřelil nůž na brusli a Hovorka neměl žádnou šanci udržet se na nohách. Na střídačku mu pomohli až v přerušené hře spoluhráči.

České Budějovice - Sparta, domácí Hovorka přišel po střele Irvinga o nůž na brusliVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 14. minutě Sparta navýšila vedení na 2:0. Obránce David Němeček se nečekaně zjevil před domácí brankou, dostal přihrávku od Chlapíka a bekhendem usměrnil kotouč za Dominika Hrachovinu.

České Budějovice - Sparta 0:2 (13. Němeček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V druhé třetině snížily Budějovice stav zápasu v přesilové hře 5 na 3. Jan Ordoš využil svého důrazného přístupu před brankou Sparty a prostřelil Kořenáře.

České Budějovice - Sparta 1:2 (21. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned za dvě minuty zvládli Budějovičtí vyrovnat. Prosadil se Kanaďan Brant Harris, který parádní tečí Kachyňova nahození překonal Kořenáře

České Budějovice - Sparta 2:2 (23. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pražané si ale vzali vedení zpět v početní výhodě. Ve 27. minutě se prosadil sparťanský kanonýr Filip Chlapík, jehož schovaná střela z mezikruží prošla až do sítě. Po dvou asistencích tak Chlapík zapsal u první gól v utkání.

České Budějovice - Sparta 2:3 (27. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovice ve 32. minutě zrovna vyrovnaly, tentokráte na 3:3. Kotouč dotlačil za čáru Jan Ordoš, který si tak připsal druhý zásah v utkání. Branku posléze zkoumal videorozhodčí, který gól posvětil a Budvar arena mohla zase bouřit.

České Budějovice - Sparta 3:3 (32. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor se mohl dokonce dostat poprvé v zápase do vedení. Kondelík z blízka trefil tyčku, od které se kotouč odrazil k Ordošovi, jenž mohl zkompletovat hattrick, ale zblízka nedokázal dostat skákavý puk do branky.

České Budějovice - Sparta, tyčka domácího Kondelíka a následná dorážka těsně vedleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vedení se Motor dočkal až ve 49. minutě. Domácí kapitán Milan Guláš se dokázal proháčkovat přes sparťanského Mozíka a nádhernou akci zakončil střelou mezi betony Kořenáře.

České Budějovice - Sparta 4:3 (49. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední minutě dokonal Ordoš hattrick trefou do prázdné branky a uzavřel zápas na konečných 5:3 pro domácí Budějovice.

České Budějovice - Sparta 5:3 (60.Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

40. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Ordoš (Kubík, Gulaš), 23. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 32. Ordoš (Kondelík, Gulaš), 49. Gulaš (Kachyňa, Hrachovina), 60. Ordoš (Kubík, Kondelík) - 1. Buchtele (Chlapík, Horák), 13. Němeček (Chlapík, Buchtele), 27. Chlapík (Kempný). Rozhodčí: Šír, Obadal - Zíka, Axman. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Harris, M. Beránek - Valský, Vopelka, F. Přikryl - Koláček, M. Hanzl, Toman. Trenér: Čihák.
Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, Mozík - Chlapík, Horák, Buchtele - Řepík, Sobotka, Forman - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Hauser, Mužík, Ton. Trenér: Gross.