SESTŘIH: Liberec trápil mistra, Oceláře nakopl neuznaný gól Tygrů

Hokejisté Liberce prohráli v 16. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Třincem 1:3. Domácí vedli po brance Bulíře, hosté však díky Hudáčkovi, Voženílkovi a Pánikovi rozhodli o třech bodech pro úřadující šampiony.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Oceláři Třinec 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre zápasu mezi Libercem a Třincem mohl otevřít domácí Melancon, pozorného Marka Mazance však nepřekonal.

Liberec - Třinec, šance libereckého MelanconaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci si tak na první branku museli počkat až do 32. minuty, kdy se po sérii přesilovek Liberce prosadil střelou nad levé Mazancovo rameno Michal Bulíř.

Liberec - Třinec 1:0 (32. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další klíčový moment přišel už o 67 sekund později, kdy se prosadil Michal Birner, jeho branka však nebyla po konzultaci rozhodčích s videem pro hru vysokou holí uznána.

Liberec - Třinec, neuznaný gól LiberceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí celá situace mrzela o to více, že se v 34. poprvé prosadili hosté. Postaral se o to Marko Daňo, který přesně našel Libora Hudáčka a bylo vyrovnáno.

Liberec - Třinec 11 (34. L. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro domácí bylo ještě hůře v 53. minutě, kdy sraženou Růžičkovu střelu dorazil za Králova záda důrazný Daniel Voženílek.

Liberec - Třinec 1:2 (53. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní jistotu dal Ocelářům dvě minuty před koncem Richard Pánik, který ztrestal power play Tygrů a uzavřel skóre na konečných 3:1 pro Třinec.

Liberec - Třinec 13 (59. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

16. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Bulíř (Birner) - 34. L. Hudáček (Daňo, Marinčin), 53. D. Voženílek (M. Růžička, Pánik), 59. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4126.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Bulíř, A. Najman, Birner - Hawryluk, J. Vlach, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Šír, T. Galvas. Trenér: Pešán.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.