SESTŘIH: Východočeské derby plné emocí opět pro Pardubice. Rozhodl dvougólový Sedlák

I čtvrté východočeské derby v sezoně patří Pardubicím. Hokejisté Dynama se ale na výhru 3:2 v prodloužení pořádně nadřeli, hostující Hradec Králové v zápase plném emocí dvakrát vedl. Dvěma góly včetně toho rozhodujícího zazářil Lukáš Sedlák. Svěřenci kouče Zadiny mají v čele tabulky devítibodový náskok před Spartou. Čtyři kola před koncem disponují Pardubice 111 body, podaří se jim překonat rekord Liberce, který v sezoně 2015/16 získal o sedm bodů více?

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Během první reklamní přestávky vytáhli fanoušci Dynama transparent, ne němž stálo: „Tři ze tří. Vážně se chlubíte stříbrem?“ Naráželi tím na pozitivní dopingový nález tří královehradeckých hráčů během loňského play off, v němž nakonec Mountfield prohrál až ve finále s Třincem.

Pardubice - Hradec Králové, choreografie domácích fanouškůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do vedení se však dostali v 9. minutě hokejisté Hradce, odražený kotouč se dostal ke Kevinu Klímovi, jenž pouze dorážel do odkryté sítě.

Pardubice - Hradec Králové 0:1 (9. Kev. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě zasáhl hradecký Jergl Košťálka hokejkou do obličeje a dostal trest na 2+2 minuty. Pardubického obránce museli na střídačce kvůli krvavému zranění zašívat.

Pardubice - Hradec Králové, faul hostujícího Jergla na KošťálkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

18 vteřin po startu třetí třetiny bylo vyrovnáno. Sedlák se dostal do předbrankového prostoru a odčaroval kouzlo brankáře Paříka.

Pardubice - Hradec Králové 1:1 (41. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 46. minutě fauloval Hájek ošklivě kolenem Okuliara, za což dostal menší trest. Další dvě minuty pak pardubický bek, stejně jako Klíma; dostal za hrubost při následné potyčce.

Pardubice - Hradec Králové, faul pardubického Hájka na OkuliaraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na Okuliara měli pardubičtí snad spadeno. Čerešňák je o pár vteřin později trefil ramenem do hlavy a přišel další trest.

Pardubice - Hradec Králové, faul pardubického Čerešňáka na OkuliaraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Mountfield tak hrál dlouhou přesilovku pět na tři a byl to právě Okuliar, kdo ji využil a vrátil hostům náskok.

Pardubice - Hradec Králové 1:2 (47. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce na ledě plály, což dokumentovala bitka hradeckého Jordana Perreta s Davidem Musilem. Oba dostali pětiminutové tresty, Musil navíc i dvouminutový za hrubost.

Pardubice - Hradec Králové, bitka hostujícího Perreta s D. MusilemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině třetí třetiny Pardubičtí překonali brankovou čáru, rozhodčí však pro pohyb v brankovišti branku neuznali.

Pardubice - Hradec Králové, neuznaný gól domácího VályVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě Dynamo vyrovnalo. Po nahrávce Pauloviče z levé strany se dostal kotouč před odkrytou brankou, kde byl připravený Richard Pánik.

Pardubice - Hradec Králové 2:2 (57. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prodloužení Pardubice rozhodly zápas ve svůj prospěch. Hyka zavezl puk do útočného pásma a nahrál ho Sedlákovi, který prostřelil Paříka.

Pardubice - Hradec Králové 3:2 pp (62. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

48. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Sedlák (Hyka), 57. Pánik (Paulovič, Košťálek), 62. Sedlák (Hyka, Hájek) - 9. Kevin Klíma (Jergl, Blain), 47. Okuliar (Estephan, Blain) Rozhodčí: Jeřábek, Květoň - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 6:7, navíc D. Musil - Perret oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice: Will - D. Musil, Čerešňák, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, J. Kolář - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, A. Musil, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina - Šťastný, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Estephan, Lalancette, Pilař - Eberle, Miškář, Jasper - R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.