SESTŘIH: Spartě se podařil obrat, Okuliar předvedl surový faul

Hokejová Sparta se po dvou porážkách dočkala výhry, když Hradec Králové doma porazila 3:1. Mountfield sice po krásné individuální akci Blaina od 32. minuty vedl, domácí ale skóre trefami O. Najmana, Mozíka a Řepíka otočili. Východočeši prohráli šestý z posledních devíti duelů. V závěru hradecký Okuliar surově krosčekoval Kousala.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. Mountfield HK, a.s. 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta málem inkasovala při vlastní přesilovce, kdy ujel hradecký Marek Zachar. Neuspěl ale při pokusu vymíchat brankáře Jakuba Kováře, jenž rozštěpem velkou šanci hostů zneškodnil.

Sparta - Hradec Králové, Zachar neproměnil sólový únik proti Kovářovi Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na Spartě se čekalo na gól až do 32. minuty, ten ale stál za to. Obránce Hradce Králové Jérémie Blain projel s pukem na holi z obranného pásma až do útočného a pak výstavní ranou překonal Kováře.

Sparta - Hradec Králové 0:1 (32. Blain)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Gólma Kovář musel ustát i ostrou dělovku od Aleše Jergala.

Sparta - Hradec Králové, dělovka Jergla do masky KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Mountfield ale neudržel vedení ani tři minuty. Na Bartošáka si přišel Ondřej Najman a srovnal na 1:1.

Sparta - Hradec Králové 1:1 (35. O. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta dokázala skóre otočit. V 54. minutě vypálil při přesilovce Mozík a Bartošák nestihl zareagovat.

Sparta - Hradec Králové 2:1 (54. Mozík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě si pak sparťané pojistili obrat. Na Horákovu přihrávku si počkal Michal Řepík, jenž propálil Bartošáka.

Sparta - Hradec Králové 3:1 (57. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru utkání pak na sebe upozornil Oliver Okuliar, nikoliv ovšem hokejovým uměním. Jeho surový krosček na Kousala sudí ocenili menším trestem.

Sparta - Hradec Králové, faul Okuliara na KousalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 35. O. Najman, 54. Mozík (P. Kousal, R. Horák), 57. Řepík (R. Horák) - 33. Blain. Rozhodčí: Jeřábek, Kika - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 9035.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Krejčík, Krutil, Kempný, Moravčík, Němeček - M. Forman, O. Najman, Buchtele - Kestner, J. Lajunen, Konečný - Řepík, R. Horák, P. Kousal - Hauser, D. Vitouch, Senčák. Trenér: Gross.
Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, Gaspar - Okuliar, Zachar, R. Pavlík - Šťastný, Tamáši, Jasper - Jergl, Lalancette, Perret - Eberle, Pilař, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.