SESTŘIH: Sparta uhájila vítězství, vrací se do čela tabulky

Hokejisté Sparty se po dnešní předehrávce 8. kola s Vítkovicemi (3:2) vrací do čela extraligy. Hosté přitom po první části hry vedli, pak přišel sparťanský obrat, v závěru Vítkovičtí už jen korigovali při hře bez brankáře. Na sedmé výhře Pražanů v sezoně se gólem a dvěma asistencemi podílel Roman Horák. Vítkovice prohrály pátý z posledních šesti zápasů a klesly na dvanácté místo tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Vitkovice RideraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina dlouho měla jen zahřívací charakter, bylo hodně vidět, že oba týmy nastoupily do čtvrtého zápasu v sedmi dnech. Hostům zatrnulo hned v úvodu, Roberts Bukarts při pádu utrpěl šrám, ale po ošetření pokračoval v zápase. Záživný hokej dlouho nepřicházel, jen minimum náznaků příležitostí bylo k vidění. Sparťanský pokus o nápor a rázný posun do čela tabulky Vítkovičtí eliminovali. Obávaná domácí síla Sparty se v první třetině třetině tradičně nedostavovala. A tak udeřili hosté. Petr Chlán pohotově tečí Raskobov střely v 16. minutě zblízka pod horní tyč překonal domácího gólmana Jakuba Kováře. Zaznamenal tak tři trefy během dvou zápasů.

Sparta - Vítkovice 0:1 (16. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se nadechla k mocnějšímu náporu ve druhé třetině. Dostala i výhodu početní převahy. A v ní se po báječné kombinaci prosadil zblízka Roman Horák. Sparťanské střelecké prokletí zlomil po více než 92 minutách.

Sparta - Vítkovice 1:1 (27. R. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V přesilovce se ve 30. minutě do šance dostaly i Vítkovice. Petr Chlán trefil tyčku.

Sparta - Vítkovice, tyčka (30. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V minulých zápasech hodně prostupná obrana Vítkovic pak odolávala, i když tlak Sparty chvílemi narůstal. Ve 37. minutě ale přece jen dovršil obrat skóre Pavel Kousal.

Sparta - Vítkovice, 2:1 (37. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru druhé části hry řešil situaci po nahození od modré gólman Lukáš Klimeš. Sice nadvakrát, protože toho moc neviděl, ale úspěšně.

Sparta - Vítkovice, zákrok (39. Klimeš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned zkraje třetí třetiny ovšem inkasoval. Josh Kestner to měl zblízka do odkryté brány hodně snadné.

Sparta - Vítkovice, 3:1(41. Kestner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice pak dostaly výhodu přesilovky při Řepíkově vyloučení, ale Fridrichovým přestupkem si ji pokazily a Sparta profesorsky kontrolovala další část zápasu. Ale jen do vítkovické hry bez brankáře. Marek Kalus pohotově reagoval na puk odražený od zadního mantinelu a poslal ho za Kovářova záda.

Sparta - Vítkovice, 3:2 (59. Kalus)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 8. kola hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Horák (Kestner, P. Kousal), 37. P. Kousal (Horák, Kestner), 41. Kestner (Horák) - 16. Chlán (Raskob, Mikuš), 59. Kalus (Raskob, Lakatoš). Rozhodčí: Jaroš, Hribik - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 9863.
Sparta: J. Kovář - Irving, Kempný, Mozík, Němeček, Moravčík, Krejčík, Mikliš - Řepík, Sobotka, Chlapík - Kestner, Horák, P. Kousal - Hauser, Lajunen, Buchtele - D. Vitouch, O. Najman, Forman. Trenér: Gross.
Vítkovice: Klimeš – Percy, Grman, J. Mikuš, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Chlán, M. Kalus – Fridrich, Krieger, Lakatoš – Krejsa, Claireaux, Kotala – Dej, Přibyl, Lednický. Trenér: Holaň.