Článek
Západočeši nastoupili k historickému utkání se středověkým nádechem ve speciálních modrých dresech bez reklam. A nejprve se zdálo, že jim přinášejí štěstí. Po šikovné teči Strnada a důrazné práci Měchury v přesilovce vedli po první části 2:0.
Jenže když na začátku druhé třetiny Lalancette schytal v oslabení ránu kotoučem od Cibulky, jako by se všechno otočilo. Centr elitní formace, který tvoří plzeňskou hru, musel z utkání odstoupit. „Jel na vyšetření, ještě čekáme na zprávy od doktora,“ prohlásil po duelu asistent trenéra Václav Pletka.
Plzeň - České Budějovice, zranění domácího LalancetteaVideo: Tipsport Extraliga / BPA
Bez nejproduktivnějšího hráče týmu, který je platný na obou stranách hřiště, byla Škoda zabrzděná. „Lala je náš nejlepší hráč, víme, co dokáže. Museli jsme proházet lajny, na ledě to bylo znát,“ uznal Měchura.
Domácí po snížení Motoru sice mohli přidat třetí branku, jenže Ville Petman neproměnil trestné střílení a Matyáš Filip ve velké šanci ztroskotal na Westerholmovi. „Naše neproměněné šance rozhodly. Stav 3:1 by byl o poznání příznivější,“ tušil Měchura.
Plzeň - České Budějovice, hostující Westerholm zneškodnil příležitost FilipaVideo: Tipsport Extraliga / BPA
Českobudějovičtí ale hrozili o poznání víc. „Je rozdíl mezi tím bránit výsledek a jen odevzdávat puky. Soupeř se na nás valil, měl šanci za šancí,“ připouštěl gólman Nick Malík, na kterého letělo hned 34 střel. Jihočeši nakonec srovnali v 58. minutě. „Obrovský tlak. Byla to jen otázka času, kdy vyrovnají,“ mínil Malík.

Plzeňský útočník Adam Měchura v souboji s Nickem Olesenem.
Hostujícím hrdinou se stal Róbert Lantoši, který zařídil všechny góly Motoru. „Má velkou kvalitu a připravovali jsme se na něj. No a nechali jsme si od něj dát tři góly, to se nemůže stát,“ lamentoval Měchura. Smutný byl také brankář. „Takhle jsem si to nepředstavoval. Víme o jeho kvalitách a my mu dáme takový prostor, aby je ukázal. To je škoda,“ věděl Malík.
Plzeňské hokejisty v neděli čeká ještě zápas v Hradci Králové, poté extraligu přeruší reprezentační přestávka. Odpočívat ale nebude právě Malík, který si za své výkony vysloužil pozvánku do národního týmu a může se těšit na premiéru v českém dresu. „Jestli mi to zvedlo sebevědomí? To mám pořád, pozvánka na tom nic nemění,“ prohodil 23letý gólman. „Ale potěšilo mě to a jsem rád, že na sraz pojedu,“ dodal.







