Karlovy Vary - Olomouc 5:0Rozjetý nováček řádí, připsal si páté vítězství v řadě

19. Rachůnek 1 : 0
33. Gríger 2 : 0
39. Skuhravý 3 : 0
52. Flek 4 : 0
60. Gríger 5 : 0

Hokejisté Karlových Varů potvrdili ve 14. extraligovém kole skvělou aktuální formu. Energie porazila Olomouc jasně 5:0, nováček soutěže si tak po šňůře sedmi porážek už popáté za sebou připsal plný bodový zisk, přičemž má během úspěšné série oslnivé celkové skóre 26:7. Hanáci naopak vyšli potřetí za sebou naprázdno. Útočník Jakub Flek dal gól a na tři nahrál, další forvard Dávid Gríger skóroval dvakrát, čisté konto vychytal Filip Novotný.

Karlovarští hráči se radují z gólu.

V úvodním dějství to byli Olomoučtí, kdo se dostal dříve naplno do zápasu. Během úvodních tří minut prakticky nepustili domácí z obranného pásma a střelami Káni a Ondrůška prověřili pozornost Novotného.

Západočeši se poprvé dostali ke slovu střelou Mikúše ve 14. minutě. Bezbrankový stav zápasu změnil v 19. minutě Rachůnek, který využil nezištnou přihrávku Fleka, jenž hrál 100. zápas v dresu Energie.

I druhou dvacetiminutovku začali aktivněji Hanáci, střelu Káni opět zlikvidoval dnes bezchybný Novotný. Naopak navýšit vedení domácích mohl Vlach, jenže v rozhodující moment nedokázal zasunout puk za již překonaného Konráda. Emoce v Realistic Areně zvedla v polovině zápasu bitka mezi Šafářem a Káňou, za kterou oba hříšníci obdrželi vedle dvouminutového trestu i osobní v délce deseti minut.

Flek se postaral o klidnou výhru

Poté, co ve 33. minutě Karlovarští obětavě zlikvidovali několik střel soupeře, unikl opět do přečíslení Flek a pro Grígera již nebylo problémem jeho přesnou nahrávku zužitkovat v druhou branku. Současnou formu a zejména efektivitu při zakončení potvrdil ve 39. minutě Skuhravý, který vyloučení Dujsíka potrestal už po pouhých čtyřech vteřinách, když tečoval střelu Plutnara od modré čáry.

Po zbytek zápasu výborně hrající domácí družina s přehledem hlídala těžce vydobytý tříbrankový náskok. Odpor Mory definitivně zlomil v 52. minutě agilně hrající Flek, který za sebou nechal Škůrka a střelou nad padajícím Konrádem oslavil své hokejové jubileum. Za skandovaného potlesku z hlediště dal 18 sekund před koncem tečovanou střelou definitivní podobu výsledku Gríger a potvrdil tak již pět zápasů trvající neporazitelnost Energie.

14. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. T. Rachůnek (Flek), 33. Gríger (Flek, Plutnar), 39. Skuhravý (Plutnar, Šenkeřík), 52. Flek (T. Rachůnek), 60. Gríger (Flek). Rozhodčí: Mrkva, Kika - Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:4, navíc Šafář - J. Káňa oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3976.
Sestavy:
Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, M. Rohan, Sičák, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Roman Vlach, T. Mikúš - Gorčík, Skuhravý, Stloukal - Kohout, Balán, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Švrček, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Jaroměřský, Staněk - Strapáč, J. Knotek, J. Káňa - Irgl, Kolouch, Burian - V. Tomeček, Mráz, Ostřížek - Skladaný, Nahodil, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.