Článek
Po více než třech týdnech se do vítkovické branky postavil Lukáš Klimeš, který však prožil hodně krušných dvacet minut. „Dostali jsme laciné góly. Třeba u druhé branky to nebylo z jeho strany vyhodnocené dobře, ale takové góly padají. Těžko se to skousávalo. Rozhodli jsme se o třetině udělat změnu a třeba i to klukům pomohlo,“ líčil trenér Václav Varaďa, jehož svěřenci dokázali stáhnout manko 0:4.
Sparta - Vítkovice 2:0 (12. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA
Klimeš inkasoval tři góly z jedenácti pokusů. Ani u jednoho nebyl úplně bez viny, zejména při druhé sparťanské trefě si však trestuhodně nepohlídal Kousalovu nenápadnou střelu z otočky a puk mu proklouzal mezi betony až do sítě. „Spíš jsem to posílal na Romana Horáka na teč. Ale projel tam tak dobře, že i bez teče to vyšlo,“ liboval si Pavel Kousal.

Zleva brankář Dominik Hrachovina z Vítkovic, Roman Horák ze Sparty, Samuel Kňažko z Vítkovic.
Právě 26letý sparťanský útočník byl jediným hráčem, který dokázal překonat i střídajícího Dominika Hrachovinu. Ve 28. minutě domácí totálně vykoupali vítkovického brankáře, který v hostujícím oslabení špatně přečetl záměr Tomáše Hyky. Ten dostal od Kousala přihrávku na pravý kruh, ale místo střely či posunutí kotouče doleva vrátil puk Kousalovi, na něhož rázem zívala úplně opuštěná klec.
Sparta - Vítkovice 4:0 (28. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA
„Docela mě překvapilo, že jsem střílel na prázdnou branku. Ani jsem nevěděl, že takhle odjel,“ usmál se po dvougólovém večeru.
Ve druhé polovině zápasu však Pražanům do smíchu moc nebylo. Dva neobvyklé zářezy si totiž na pažbu připsal Jindřich Abdul.
Sparta - Vítkovice 4:1 (29. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA
Nejprve otevřel vítkovický účet povedenou rybičkou. Jakubu Kovářovi totiž propadl kotouč mezi betony a válel se na brankové čáře. „Dost možná by ho domácí zvládli odklidit. Tak jsem tam musel skočit. Nic jiného mi nezbývalo,“ popisoval Abdul.
Jeho trefa na 3:4 v závěrečné části byla ještě kurióznější. Nikterak nebezpečné nahození z otočky z pravého kruhu trefilo hokejku bránícího Michaela Špačka, puk se vznesl do vzduchu, nečitelně zaplachtil a snesl se za záda dezorientovaného Kováře. Smolný vlastenec domácích, šťastná branka pro Rideru.
Sparta - Vítkovice 4:3 (45. Abdul)Video: Tipsport Extraliga / BPA
„Zatím mi to moc nelepí. Asi teda letos budu dávat takové góly,“ culil se Abdul. „Nebudu lhát, jsem za ně rád. Věřím, že mi to pomůže do dalších zápasů,“ podotkl 29letý vítkovický forvard.
Ridera si nakonec z horkého ledu v O2 areně odvezla bod. Sice dokázala srovnat zásluhou Marka Hrivika, ale v prodloužení rozhodl první trefou v sezoně Jakub Krejčík.