Skalp Slavie nezískal ani Litvínov

Slavia potvrdila v pátečním duelu s Litvínovem roli favorita a ani na jedenáctý pokus nenašla v extralize přemožitele. Domácí útočníci si sice včera vzali střelecké volno, ale zaskočili za ně přesně pálící beci, což na trápící se Litvínov stačilo.

Lídr tabulky měl pomalejší rozjezd, prosazovat se začal až od druhé třetiny. Krátce po přestávce elegantně zavezl puk do útočné třetiny Bednář a včera velmi útočně laděný bek Žižka dorazil puk za litvínovského gólmana Fialu.

Domácím dlouho nevycházela jejich tradiční zbraň, přesilové hry, až druhé vyloučení Skleničky za sebou dokázal potrestat Kadlec.

Severočeši již s řízným bekem Moravou, ale ještě bez druhé posily Petružálka, hrozili spíše s náhodných útoků, přesto jedna z nich skončila gólem po střele navrátilce z Mladé Boleslavi Kubinčáka.

Do role muže trestajícího nedovolené zákroky se ještě jednou vžil Kadlec, jenž při vyloučení Skuhrovce vlil klid na slávistické hokejky pro zbytek nepříliš pohledného zápasu. Pojistku přidal při power-play hostů Beránek.

Slavia Praha - Chemopetrol Litvínov 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Žižka (Divíšek, Sup), 32. Kadlec (Beránek), 53. Kadlec (Beránek), 59. Beránek (Duda) - 35. Kubinčák (Poživil, Reichel). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 4501.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Litvínov: R. Fiala - Poživil, Gýna, Punčochář, Skuhrovec, Morava, Ťupa, Pojkar - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Benda, Branda - Balázs, Jeslínek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.